INMerge INGeorgia ბაქოს მთავარ სამიტამდე აკავშირებს სტარტაპებს, ინვესტორებს და ტექნოლოგიური ინდუსტრიის ლიდერებს თბილისში
პაშა ჰოლდინგისა და პაშა ბანკი საქართველოს ორგანიზებით სასტუმრო პულმანში გაიმართა ღონისძიება INMerge INGeorgia, რომლის მიზანი იყო სტარტაპ ეკოსისტემის, ინვესტორებისა და ტექნოლოგიური ინდუსტრიის წარმომადგენლების ერთმანეთთან დაკავშირება და კოლაბორაციის ხელშეწყობა. დამსწრეთა შორის იყვნენ ტექნოლოგიური ინდუსტრიის ლიდერები, სტარტაპერები, ინვესტორები და სხვა პროფესიონალები.
ღონისძიების მთავარი სპიკერი იყო Alberto Levy – ინოვაციების და ტექნოლოგიების მრჩეველი, IE ბიზნეს სკოლის პროფესორი და სტარტაპ მენტორი, რომელმაც ისაუბრა თემაზე - Web 3.0.
ასევე, გაიმართა პანელური დისკუსია - “ინოვაციები ბიზნესის განვითარებისთვის”, რომელსაც მოდერატორობა გაუწია მაკა გვრიტიშვილმა, პაშა ბანკის ბიზნესის განვითარების დეპარტამენტის ხელმძღვანელმა. პანელურ დისკუსიაში მონაწილეობდნენ: ნინო ჭედია – United Payment Georgia-ს მმართველი დირექტორი; ირო ცაგარეიშვილი – Axel-ის მმართველი დირექტორი; ზვიად წოწკოლაური – Signify-ს აღმასრულებელი დირექტორი; პედრო სანტოს ვირეირა – 500 Global-ის პარტნიორი; ლიკა მერაბიშვილი – Strategeast-ის კავკასიის რეგიონის დირექტორი.
ღონისძიების დასასრულს ჩატარდა სტარტაპ ფიჩინგის კონკურსი, რომელშიც მონაწილეობა მიიღო ათმა სტარტაპმა. გამარჯვებული გახდა სტარტაპი QUISSLY, რომელსაც მიეცა უნიკალური შესაძლებლობა მონაწილეობა მიიღოს INMerge Innovation Summit-ში, რომელიც რეგიონში ერთ ერთი ყველაზე დიდი ინოვაციებისა და ტექნოლოგიების სამიტია. ის გაიმართება მიმდინარე წლის სექტემბერში, ბაქოში. გამარჯვებულს სრულად უფინანსდება მგზავრობისა და საცხოვრებელი ხარჯები, სამიტზე დასწრება და მონაწილეობა მთავარ კონკურსში.
"ჩვენ გვჯერა, რომ ინოვაცია მხოლოდ ტექნოლოგიებს არ უკავშირდება, არამედ ეს არის აზროვნების ფორმა. ინოვაციები ეფუძნება კოლაბორაციას, ნდობას და პლატფორმებს, რაც იდეებს აქცევს ისეთ გადაწყვეტილებებად, რომელთაც სამყაროს შეცვლა შეუძლიათ. ამიტომ მოხარული ვართ, რომ პაშა ბანკი საქართველო არის INMerge INGeorgia-ს გენერალური პარტნიორი.“ - განაცხადა პაშა ბანკი საქართველოს გენერალურმა დირექტორმა რამილ იმამოვმა.

INMerge INGeorgia connects startups, investors, and tech industry leaders in Tbilisi ahead of the main summit in Baku
Organized by PASHA Holding and PASHA Bank Georgia, the INMerge INGeorgia event was held at the Pullman Hotel. The goal of the event was to connect the startup ecosystem, investors, and representatives of the technology industry, and to foster collaboration. Attendees included tech industry leaders, startup founders, investors, and other professionals.
The keynote speaker of the event was Alberto Levy – an innovation and technology advisor, professor at IE Business School, and startup mentor, who delivered a talk on the topic of Web 3.0.
A panel discussion – “Innovation for Business Development” – was also held, moderated by Maka Gvritishvili, Head of the Business Development Department at PASHA Bank. Participants of the panel discussion included: Nino Chedia – Managing Director of United Payment Georgia; Iro Tsagareishvili – Managing Director of Axel; Zviad Tsotskolauri – CEO of Signify; Pedro Santos Vieira – Partner at 500 Global; Lika Merabishvili – Caucasus Regional Director of Strategeast.
At the end of the event, a startup pitching competition was held, featuring ten participating startups. The winner was QUISSLY, which received a unique opportunity to participate in the INMerge Innovation Summit – one of the largest innovation and technology summits in the region. The summit will take place this September in Baku. The winner will have all travel and accommodation expenses fully covered, as well as summit attendance and participation in the main competition.
“We believe that innovation is not only about technology, but a way of thinking. Innovation is built on collaboration, trust, and platforms that turn ideas into solutions capable of changing the world. That’s why we are proud that PASHA Bank Georgia is the general partner of INMerge INGeorgia,” said Ramil Imamov, CEO of PASHA Bank Georgia.
For more information about the INMerge Innovation Summit, please visit the link: INMerge Innovation Summit 2025