პაშა ბანკის სააღდგომო CSR აქტივობა
პაშა ბანკმა წელსაც გააგრძელა გარემოსდაცვითი პროექტების ხაზი და სააღდგომოდ, უკვე ტრადიციულად, თავისი კლიენტების და პარტნიორების სახელზე საქველმოქმედო სახის „მწვანე“ აქტივობა განახორციელა. ბანკის ინიციატივით არასამთავრობო ორგანიზაცია „პირველი ნაბიჯი“-ს ეზოში დაირგო კავკასიური სოჭის ოცდაათი ხე, რაც მნიშვნელოვნად გააუმჯობესებს ფონდის ბენეფიციარების საცხოვრებელ გარემოს.
დარგვითი სამუშაოები კომპანია „Fair Trees Georgia“-მ შეასრულა, რომელიც შემდეგი სამი თვის განმავლობაში მოუვლის დარგულ ხეებს. აღსანიშნავია, რომ დარგული ხეების სიმაღლე საშუალოდ 0.8-1 მეტრია, რაც მნიშვნელოვნად ამარტივებს მათ დარგვა-გახარებას. ამასთანავე, კავკასიური სოჭი გამოირჩევა ჟანგბადის გამომუშავების მაღალი დონით, ის საუკეთესოა პარკებში და სარეკრეაციო ზონებში დასარგავად.
“ჩვენი ორგანიზაცია 20 წელია ზრუნავს განსაკუთრებული საჭიროების მქონე ბავშვებზე, რათა უზრუნველყოს ბავშვებისა და მათი ოჯახების ღირსეული ცხოვრება. „პირველი ნაბიჯი“, ეს არის ადგილი, სადაც ყოველთვიურად 500-მდე ბავშვი იღებს მაღალკვალიფიციური სპეციალისტების მომსახურებას, თუმცა მომსახურების გარდა  ერთ-ერთი უმნიშვნელოვანესი ფაქტორია ბავშვებისთვის ჯანსაღი გარემოს შექმნა, რაშიც პაშა ბანკი დაგვეხმარა; დიდი მადლობა მათ ამ შესაძლებლობისთვის. პირველი ნაბიჯი ამაყია, რომ ყავს მეგობრები, რომელთა დახმარებით ჩვენ ვზრუნავთ ბავშვების კეთილდღეობასა და უკეთესი მომავლის შექმნაზე. ეს ინიციატივა მისაბაძია და ვისურვებთ, რომ მეტი ორგანიზაცია ჩაერთოს მსგავს ინიციატივებში და შეიტანონ საკუთარი წვლილი ბავშვებისთვის უსაფრთხო და ჯანსაღი გარემოს შექმნაში.” - თამარ ზაალიშვილი, „პირველი ნაბიჯი“-ს დირექტორი.
პაშა ბანკი 2018 წლის განმავლობაში აქტიურად განაგრძობს გარემოსდაცვითი პროექტების დაგეგმვა-შესრულებას. „იმედი გვაქვს, ჩვენი კლიენტები და პარტნიორები დადებითად შეაფასებენ ჩვენს სააღდგომო აქტივობას, რომელიც მათი სახელით განვახორციელეთ. როგორც სოციალურად პასუხისმგებელ კომპანიას, გვჯერა, რომ ასეთი პროექტები უკეთესობისკენ შეცვლის ჩვენს გარემოს. პაშა ბანკი უკვე მესამე წელია აქტიურად ერთვება გარემოსდაცვით ინიციატივებში და მომავალშიც ვფიქრობთ, რომ შევინარჩუნებთ ამ მიმართულებას,“ თქვა პაშა ბანკის საზოგადოებასთან ურთიერთობის და მარკეტინგის დეპარტამენტის უფროსმა, ანანო ქორქიამ.

PASHA Bank’s Easter CSR Activity
This year, as a symbolic gift on Easter on behalf of its partners and clients the Bank planted 30 Caucasian Fir trees in the yard of “First Step”. This will significantly improve the living environment of the organization’s beneficiaries.
The planting was carried out by “Fair Trees Georgia,” who will also take care of the plants during the following 3 months. The height of the planted trees is about 0.8-1 meters, which increases their likelihood to survive. Due to the fact that Caucasian Fir produces significant amounts of oxygen, it is highly recommended for parks and recreation areas.
“For more than twenty years “First Step” has been providing assistance to children and youth with disabilities. Each month about 500 beneficiaries receive quality services and care from our professionals. We are trying to provide them with a healthy living environment. I would like to thank PASHA Bank for initiating this project and planting trees in our yard as it definitely will make the lives of our children better. We are happy to have such friend-companies around us and we encourage other organizations to get engaged in similar projects and create a better environment for children and youth,” said Tamar Zaalishvili, Director of “First Step”.
PASHA Bank plans to continue its environmental activities throughout the year: “We hope that our clients and partners will appreciate our Easter activity. As a socially responsible organization we are eager to continue doing similar projects and contribute to creating a better environment for us all. It is the third year running that PASHA Bank gets actively involved in environment friendly projects and we aim to stay the course in future,” said Anano Korkia, Head of PR and Marketing Department of PASHA Bank.