პაშა ბანკმა SOS ბავშვთა სოფელს ფინანსური თანადგომა გაუწია
პაშა ბანკმა კლიენტებს და პარტნიორებს აღდგომის დღესასწაული ტრადიციულად საქველმოქმედო აქტივობით მიულოცა. ბანკმა მათი სახელით თბილისის SOS ბავშვთა სოფელში გადარიცხა თანხა, რომლითაც დაიფარება იქ მცხოვრები ყველა აბიტურიენტის ინგლისურ ენაში მომზადების მთელი წლის ხარჯი.
ასოციაცია “საქართველოს SOS ბავშვთა სოფელი“ 1989 წლიდან საქმიანობს საქართველოში. ორგანიზაციის მიზანია მიტოვების რისკის წინაშე მყოფ და მშობელთა მზრუნველობას მოკლებულ ბავშვთა უფლებების დაცვა და მათი საზოგადოებაში ინტეგრაციისა და სოციალიზაციისთვის ხელშეწყობა.
„პაშა ბანკი უკვე სამი წელია ოპერირებს საქართველოში როგორც რეგიონალური კორპორატიული და საინვესტიციო ბანკი. დაარსების დღიდან ჩვენ დიდ ყურადღებას ვუთმობთ კორპორატიულ სოციალურ პასუხისმგებლობას, რასაც ადასტურებს ბანკის მიერ განხორციელებული სხვადასხვა საქველმოქმედო თუ სოციალური აქტივობა. შარშან აღდგომის დღესასწაულთან დაკავშირებით ჩვენ გადავრიცხეთ გარკვეული თანხა ფონდში „პირველი ნაბიჯი საქართველო“. გადავწყვიტეთ, რომ წელსაც კეთილი საქმით აღგვენიშნა აღდგომა და თანაბრად გავუზიარეთ სიხარული, როგორც ჩვენს პარტნიორ ორგანიზაციებს და კლიენტებს, ასევე საქართველოს SOS ბავშვთა სოფელს,“ - განაცხადა პაშა ბანკის საზოგადოებასთან ურთიერთობის და მარკეტინგის დეპარტამენტის უფროსმა, ანანო ქორქიამ.
„საქართველოს SOS ბავშვთა სოფელი მადლიერებას გამოთქვამს პაშა ბანკის მიერ განხორციელებული ქველმოქმედებისთვის, ვინაიდან რესურსების უანგაროდ მობილიზაცია და განათლებაში მიმართვა ხელს უწყობს ბავშვების წარმატებულ მომავალს. პაშა ბანკის სახით საქართველოს SOS ბავშვთა სოფელმა საიმედო პარტნიორი შეიძინა. ჩვენ დარწმუნებული ვართ, რომ ბავშვთა კეთილდღეობის სფეროში ბიზნეს სექტორის  ამგვარი მონაწილეობა სასარგებლო შედეგებს მოიტანს როგორც კონკრეტული ადამიანებისთვის, ისე მთელი საზოგადოებისათვის.“ - განაცხადა ნოდარ თოფურიძემ, “საქართველოს SOS ბავშვთა სოფლის“ ადვოკატირების მრჩეველმა.

PASHA Bank congratulated its partners and clients on Easter in a traditional way: on behalf of its stakeholders the Bank transferred the amount to charity organization SOS Children's Village that will be used to fund full-year English language courses for all university applicants living in the Village.
Association SOS Children’s Villages Georgia is a non-profit organization operating in Georgia since 1989. It aims to protect the rights of the children at risk of losing or deprived of parental care and to provide support to the vulnerable children through community based and alternative child care services with the purpose of children’s socialization and social integration.
“PASHA Bank has been providing a full range of corporate and investment banking services in Georgia since 2013. For all of this time we have kept corporate social responsibility at the cornerstone of our presence in Georgia and we have carried out a number of charity and social activities to date. Last Easter we made quite a significant donation to the charity fund “First Step Georgia”. This year too, in keeping with our tradition of doing a good deed and made a donation to SOS Children’s Villages Georgia on behalf of our partners and employees,” – said Anano Korkia, Head of PR and Marketing at PASHA Bank.
“On behalf of SOS Children’s Village I’d like to thank PASHA Bank for the donation and underline that any contribution to our children’s education guarantees their better future.  We strongly believe that PASHA Bank – our new reliable friend – will be a role model to promote active involvement from businesses and will have a positive influence on lives of certain individuals as well as the society as a whole.” – said Nodar Topuridze, advocacy advisor at SOS Children’s Villages Georgia.