პაშა ბანკი პროექტის „შეღავათიანი აგროკრედიტი“ ფარგლებში, მოქნილ და ბიზნესის ინდივიდუალურ საჭიროებებზე მორგებულ სესხებს სთავაზობს მსხვილ, საშუალო და მცირე საწარმოებს, რომლებსაც აქვთ 1 მილიონ ლარზე მეტი ოდენობის წლიური ბრუნვა, ან აქვთ პოტენციალი, რომ მომდევნო ერთი წლის განმავლობაში მიაღწიონ ამ მაჩვენებელს.
პროექტი ინიცირებულია საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მიერ და ხორციელდება სოფლის მეურნეობის პროექტების მართვის სააგენტოს - "ერთიანი აგროპროექტის" ფარგლებში.
პროექტის მიზანია სოფლის მეურნეობის წარმოების, გადამამუშავებელი და შენახვა-რეალიზაციის საწარმოო პროცესებისათვის ხელშეწყობა ფიზიკური და იურიდიული პირების იაფი და ხელმისაწვდომი ფულადი სახსრებით უზრუნველყოფის გზით.

Preferential Agrocredit
Within the scope of the Preferential Agrocredit Project, PASHA Bank offers tailor-made banking products to large, medium, and small enterprises with an annual turnover exceeding one million GEL, or with the potential to achieve this figure in the near future.
The preferential Agrocredit Project is being implemented by the Ministry of Environment Protection and Agriculture of Georgia and the Agricultural Projects Management Agency.
The purpose of the project is to improve the processes of primary agricultural production, processing, storage, and sale by providing legal and natural entities with cheap, affordable long-term, and preferential funds.