ბიზნეს კაფეს მეოთხე შეხვედრა
12 აპრილს სასტუმრო Holiday Inn Tbilisi-ში ბიზნეს კაფეს რიგით მეოთხე შეხვედრა გაიმართა. ბიზნეს კაფე საკონსულტაციო და საძიებო კომპანია „ინსორსის“ მიერ ინიცირებული პროექტია, რომელიც პირველივე დღიდან პაშა ბანკის ექსკლუზიური მხარდაჭერით ხორციელდება. ბიზნეს კაფეს შეხვედრას ტრადიციულად დაესწრნენ სხვადასხვა მსხვილი კომპანიების მაღალი რგოლის მენეჯერები და განიხილეს თემა „წრიული ორგანიზაციული სტრუქტურები“, რომელიც სპეციალურად მოწვეულმა სტუმარმა, საკონსულტაციო კომპანია „სინერჯი ჯგუფის“ მმართველმა პარტნიორმა - პაპუნა ტოლიაშვილმა წარადგინა.
ბიზნეს კაფეს პირველი შეხვედრა 2015 წლის ოქტომბერში შედგა. მის მიმართ ინტერესი მნიშვნელოვნად იზრდება, რასაც შეხვედრების ფორმატი და განხილული თემების აქტუალობა განაპირობებს. წლის განმავლობაში ინსორსი და პაშა ბანკი კიდევ ოთხ შეხვედრას უმასპინძლებენ.
„ჩვენ ვხედავთ მზარდ ინტერესს ბიზნეს კაფეს მიმართ, რაც კიდევ ერთხელ ადასტურებს პროექტის წარმატებას. მისი მხარდაჭერა პაშა ბანკისთვის საინტერესოა, რადგან აღნიშნული პროექტი გულისხმობს მაღალი რგოლის მენეჯერებს შორის პროფესიული ცოდნის და გამოცდილების გაზიარებას. ზოგადად, ვცდილობთ ხოლმე, დავაფინანსოთ ისეთი პროექტები, რომლებიც ქვეყანაში ბიზნესის განვითარებას უკავშირდება და ბიზნეს კაფეც, ალბათ არაპირდაპირ, თუმცა გარკვეულწილად სწორედ ამ მიზანს ემსახურება: აქ ერთმანეთს ხვდებიან ის ადამიანები, რომლებიც რეალურად მონაწილეობენ ამა თუ იმ კომპანიის მართვაში და ყოველდღიურ რეჟიმში მნიშვნელოვან გადაწყვეტილებებს იღებენ. ვფიქრობთ, რომ მათ შორის ცოდნის და გამოცდილების გაზიარება ცალსახად სასარგებლო რამ არის,“ - განაცხადა ანანო ქორქიამ, პაშა ბანკის საზოგადოებასთან ურთიერთობის და მარკეტინგის დეპარტამენტის უფროსმა.

On April 12th Holiday Inn Tbilisi hosted the fourth meeting of Business Café which is a project initiated by Insource, Executive Search & Consulting and exclusively supported by PASHA Bank. The session hosted the representatives of top management of the leading companies with a special guest – Papuna Toliashvili, Managing Partner of consulting company “Synergy”, who presented the topic of discussion “Circular Organizational Structures”.
The first meeting of Business Café was held in October, 2015 and since has significantly grown in popularity as it is a format that covers the topics of high relevance to the business community. Insource and PASHA Bank plan to organize four more meetings through the year.
“We are seeing an increasing interest towards the project that once again underscores the meeting format attractiveness. Sponsorship of this project is interesting to us on a number of dimensions, foremost of them being the opportunity it gives to senior managers meet and share their knowledge and experiences. We generally try to support the projects aimed at fostering the healthy business environment. Business Café is one of the rare projects of the type which even if indirectly contributes to the above mentioned objective,” – said Anano Korkia, Head of PR and Marketing Department at PASHA Bank.