პაშა ბანკი აშშ-ს დამოუკიდებლობის დღის აღნიშვნას შეუერთდა
პაშა ბანკი, ბაქოში სათავო ოფისის მქონე ფინანსური ინსტიტუტი, რომელიც კორპორატიულ და საინვესტიციო საბანკო მომსახურებას სთავაზობს მსხვილი და საშუალო ზომის საწარმოებს, წელს კვლავ აქტიურად ჩაერთო აშშ-ს დამოუკიდებლობის აღსანიშნავად გამართულ ღონისძიებაში. ბანკი უკვე მეორე წელია აშშ-ს საელჩოში ამერიკის სავაჭრო პალატის (AmCham Georgia) მიერ ორგანიზებულ საღამოში იღებს მონაწილეობას.
2016 წლის 2 ივლისს AmCham Georgia-მ ამერიკის საელჩოსთან ერთად უმასპინძლა ოჯახურ პიკნიკს ამერიკის დამოუკიდებლობის დეკლარაციის ხელმოწერიდან 240 წლის იუბილეს აღსანიშნავად. ამერიკის შეერთებული შტატების ელჩმა საქართველოში იან კელიმ და ამერიკის სავაჭრო პალატის ვიცე-პრეზიდენტმა მაიკლ ქაუგილმა 1200-ზე მეტ სტუმარს უმასპინძლეს.
AmCham 1998 წელს დაფუძნდა და საქართველოში ბიზნეს გარემოს გაუმჯობესებას უწყობს ხელს. ის 200-მდე ქართულ და ამერიკულ კომპანიას წარმოადგენს და საქართველოში ყველაზე დიდი საერთაშორისო ბიზნეს ასოციაციაა.
პაშა ბანკი AmCham-ის აქტიური წევრია. აღნიშნული ასოციაციასთან ერთად პაშა ბანკი გაერთიანებულია ისეთ ორგანიზაციებში, როგორებიცაა:  EU-Georgia Business Council (EUGBC), International Chamber of Commerce (ICC) as well as Georgian Chamber of Commerce and Industry (GCCI).
„ჩვენ ყოველთვის ვცდილობთ აქტიურად ვითანამშრომლოთ საქართველოში მოქმედ ბიზნეს ასოციაციებთან, მითუმეტეს რომ პაშა ბანკი მხოლოდ კორპორატიულ და საინვესტიციო საბანკო მომსახურებას ეწევა და ჩვენთვის ორმაგად მნიშვნელოვანია ბიზნესის წარმომადგენლებთან ურთიერთობა. AmCham ჩვენთვის ერთ-ერთი გამორჩეული პარტნიორია და მოხარული ვართ, რომ მოგვეცა საშუალება მათთან ერთად აგვეღნიშნა აშშ-ს დამოუკიდებლობის დღე. პიკნიკი, რომელიც ტრადიციულად  იმართება ხოლმე ამ დღესთან დაკავშირებით, აზერბაიჯანშიც დიდი პოპულარობით სარგებლობს და პაშა ბანკი არა ერთხელ იყო ამ ღონისძიების სპონსორი ბაქოში.“ აღნიშნა შაჰინ მამმამდოვმა, პაშა ბანკის დირექტორთა საბჭოს თავმჯდომარემ და გენერალურმა დირექტორმა.

PASHA Bank, Baku-based financial institution providing corporate and investment banking services in Azerbaijan, Georgia and Turkey, participated in the celebration of the independence day of the United States of America together with American Chamber of Commerce in Georgia. For the second year in a row, the Bank sponsored the traditional picnic that was held at the Embassy of the USA in Georgia.
This special event hosted American, Georgian and international families to celebrate the 240th anniversary of the signing of the U.S. Declaration of Independence. U.S. Ambassador to Georgia Ian Kelly and AmCham Georgia Vice - President Michael Cowgill welcomed nearly 1,200 guests.
PASHA Bank is an active member of AmCham. The Chamber was founded in 1998 and it is the largest business association in Georgia representing about 200 Georgian and American companies. The primary mission of AmCham is to strengthen U.S. - Georgia business and economic relations and to give valuable input towards the improvement of the business climate in Georgia.
PASHA Bank is also a member of EU-Georgia Business Council (EUGBC), International Chamber of Commerce (ICC) as well as Georgian Chamber of Commerce and Industry (GCCI).
“Considering the fact that PASHA Bank provides solely corporate and investment banking services, we always try to actively partner with the business associations and chambers that operate in Georgia. AmCham is one of our very distinguished partners and we are glad to have the opportunity to contribute to the celebration of the independence day of the USA. This traditional picnic is very popular in Azerbaijan as well and PASHA Bank has been a proud sponsor of this event on several occasions in Baku,” commented Mr. Shahin Mammadov, CEO and Chairman of the Board of Directors at PASHA Bank.