პაშა ბანკი მესამე წელია ფოთის საერთაშორისო საჭადრაკო ფესტივალის გენერალური სპონსორია
პაშა ბანკი უკვე მესამე წელია ფოთის გრანდიოზული საერთაშორისო საჭადრაკო ფესტივალის გენერალური სპონსორია.
ფესტივალი 13 ივლისს გახსნილად გამოცხადდა. ის 2006 წლიდან ქ.ფოთის ადგილობრივი თვითმმართველობის ორგანიზებით ტარდება. ფესტივალი მოიცავს სხვადასხვა კატეგორიის 10 ტურნირს როგორც ბავშვთა, ასევე პროფესიონალ მოჭადრაკეთა შორის.
აღნიშნული ფესტივალი მაღალი რეიტინგის მქონე მოჭადრაკეების მონაწილეობის, მასშტაბის და ორგანიზების დონის თვალსაზრისით, კავკასიის რეგიონში უპირველესია და ის შეტანილია მსოფლიო საჭადრაკო ფედერაციის ყოველწლიურ კალენდარში. ფესტივალში გათამაშებული პარტიები გადაიცემა ონლაინ-რეჟიმში ინტერნეტის საშუალებით და მსოფლიოს მასშტაბით ჭადრაკის მოყვარულებს აქვთ საშუალება, თვალყური ადევნონ პარტიებს.
ფოთის საერთაშორისო საჭადრაკო ფესტივალი 10 წლის განმავლობაში საჭადრაკო სამყაროს ლეგენდარული მოჭადრაკის, მსოფლიოს ორგზის ვიცე-ჩემპიონის, მსოფლიო საჭადრაკო ოლიმპიადის 12-გზის გამარჯვებულის, საერთაშორისო დიდოსტატის ნანა ალექსანდრიას სახელობით იმართებოდა.
„ჩვენი ბიზნეს მიდგომის ერთ-ერთი მახასიათებელი ის არის, რომ ჩვენთვის გრძელვადიანი პარტნიორობა ძალიან მნიშვნელოვანია. პაშა ბანკი 2013 წლიდან ფუნქციონირებს საქართველოში და უკვე მესამე წელია სპონსორობას ვუწევთ საჭადრაკო ფესტივალს. ქართული საჭადრაკო სკოლა ყოველთვის გამორჩეული იყო და ჩვენი ქვეყნის არაერთი მსოფლიო დონის მოჭადრაკე ახსოვს ამ სპორტის ისტორიას. იმედი გვაქვს, რომ ეს ტრადიცია გაგრძელდება და მსგავსი ფესტივალების გამართვით ახალგაზრდებს ექნებათ მეტი მოტივაცია, რომ განავითარონ საკუთარი ნიჭი და უნარები,“ განაცხადა პაშა ბანკის საზოგადოებასთან ურთიერთობის და მარკეტინგის დეპარტამენტის უფროსმა, ანანო ქორქიამ.

Already for three years in a row PASHA Bank has been sponsoring the Poti International Chess Tournament. The Festival took a start on July 13th. It has been annually organized since 2006 by Poti Local Municipality. Till 2016 the tournament used to be held under the auspices of Ms. Nana Aleksandria, a world chess legend, two times world vice-champion, 12 times winner of world chess Olympics.It consists of tournaments in 10 different categories between juniors as well as adult professional chess players.
The festival is the biggest in Caucasus by volume and the most important one considering the caliber participants - many top rated male and female chess players. The festival is listed in the annual calendar of world chess federation FIDE. The chess games are transmitted live via internet enabling chess aficionados world-wide to watch them in real time.
“One of the main characteristics of our business approach is the fact that we are oriented on long-term partnerships. PASHA Bank has been operating in Georgia since 2013 and it is the third year in a row that we are the General Sponsor of the chess festival. This sport has always been popular in Georgia and there are world-class Georgian chess players who have achieved international recognition and ultimate success. We hope that this tradition will continue and festivals like this will encourage and motivate young people to develop their skills in chess and beyond,” commented the head of PR and Marketing Department at PASHA Bank, Anano Korkia.