1-5 სექტემბერს პაშა ბანკის მხარდაჭერით თბილისის საერთაშორისო უნივერსიტეტი oikos-ის საზაფხულო სკოლას უმანსპინძლებს. oikos-ი არის საერთაშორისო სტუდენტური ორგანიზაცია, რომელიც 1987 წელს დაარსდა შვეიცარიაში და მხარს უჭერს მდგრადი ეკონომიკის და მენეჯმენტის განვითარებას მსოფლიოში.
საერთაშორისო საზაფხულო სკოლის თემატიკა იქნება: „განათლება უკეთესი მსოფლიოსთვის“. პროექტში მონაწილეობას მიიღებს 30 ქართველი და უცხოელი მონაწილე. ლექცია-ვორქშოპების ჩასატარებლად მოწვეული არიან უცხოელი და ქართველი პროფესორები და ფასილიტატორები.
ხუთდღიანი პროექტის მიზანია სტუდენტებისთვის და პროფესორებისთვის მენეჯმენტის თანამედროვე მეთოდების გაცნობა და სწავლებაში ინტეგრირება. საზაფხულო სკოლის ფარგლებში მონაწილეებს საშუალება ექნებათ, განავითარონ ლიდერული უნარ-ჩვევები, რომელთაც გამოიყენებენ როგორც საკუთარი, ასევე საზოგადოების კეთილდღეობისთვის. ლექციების ფარგლებში განხილული იქნება ისეთი საკითხები, როგორიცაა: პლანეტაზე ზრუნვა, ხალხთა შორის თანამშრომლობა, მომხმარებელზე ორიენტირებული ორგანიზაციების შექმნა, თანამშრომლების კეთილდეღეობა და სხვა.
აღსანიშნავია, რომ oikos-ის და თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ერთობლივი საზაფხულო სკოლა უკვე მესამედ ტარდება საქართველოში.
„პაშა ბანკი რეგულარულად აფინანსებს ისეთ პროექტებს, რომლებიც მიმართულია ქვეყანაში განათლების და პროფესიონალიზმის ასამაღლებლად. საზაფხულო სკოლის ფარგლებში საკმაოდ აქტუალურ და მნიშვნელოვან საკითხებზე ხდება ფოკუსირება, რაც, მიგვაჩნია, რომ სასარგებლოდ წაადგებათ მონაწილეებს და მნიშვნელოვან ცოდნას და გამოცდილებას შემატებს მათ.“ - აღნიშნა ანანო ქორქიამ, პაშა ბანკის საზოგადოებასთან ურთიერთობის და მარკეტინგის დეპარტამენტის უფროსმა.
“განათლება ჩვენი ერთ-ერთი მთავარი პრიორიტეტია. oikos-ი ყოველწლიურად 500-ზე მეტ პროგრამას ახორციელებს მსოფლიოს 30 ქვეყანაში. საზაფხულო სკოლის თემატიკა აქტუალურია დღევანდელ მსოფლიოში და განსაკუთრებით ჩვენს რეგიონში. დღევანდელი სტუდენტები სწორედ მომავალი გადაწყვეტილების მიმღებები არიან, შესაბამისად მნიშვნელოვანია მათი მომზადება მომავალი გამოწვევებისთვის. ამ ყველაფრის განხორციელება შეუძლებელი იქნებოდა, რომ არა ჩვენი პარტნიორები და დონორები. განსაკუთრებულ მადლობას ვუხდით პაშა ბანკს მათი უანგარო მხარდაჭერისთვის.” - ანი ლომოური, oikos Summer School 2016-ის დირექტორი.

PASHA Bank co-funds oikos Summer School which will take place at Tbilisi State University through 1-5 September. oikos is an international student-driven organization for sustainability in economics and management founded in Switzerland in 1987.
The major topic of discussion will be “The Education for a Better World”. Among the attendees there will be 30 local and international participants as well as specially invited professors and facilitators.
The five-day project aims at bringing the students and professors together to learn the new methods and approaches of management. Over the course of the Summer School participants will have the opportunity to explore their own leadership skills, look at how to develop them and contribute to the common good of society. The teachings will focus on the following: planet care, collaboration between the nations, creating customer oriented organizations, employees’ welfare, etc.
This year Tbilisi State University hosts oikos Summer School for the third year in a row.
“PASHA Bank regularly supports the projects that are aimed at educational and professional development in the country. oikos Summer school is focused on trendy topics and we believe these meetings will affect the participants’ knowledge and experience in the most positive way,” – said Anano Korkia, Head of PR and Marketing at PASHA Bank.
„Education is one of our core topics. oikos organizes more than 500 projects in more than 30 countries annually. Topic of the Summer School is currently very popular worldwide and particularly important for our region. Today's students are future leaders, so it is essential to prepare them for the challenges of tomorrow. We couldn’t do what we do without our donors and partners. We would like to say special thanks to PASHA Bank for its tremendous support in terms of funding, ideas and outreach.” – Ani Lomouri, Director of Summer School 2016.