22-25 სექტემბერს ბათუმი წელს უკვე მეორედ უმასპინძლებს საერთაშორისო სარეკლამო ფესტივალს Ad Black Sea. პაშა ბანკი ფესტივალის სპეციალური პარტნიორია.
4-დღიანი ფესტივალი ბათუმის სასტუმრო Hilton-ში გაიმართება და მას 300-ზე მეტი ადგილობრივი და საერთაშორისო დელეგატი დაესწრება. ფესტივალის ფარგლებში ჩატარდება სემინარები, ინტერაქტიული ვორკშოპები და დაჯილდოების ცერემონია. მონაწილეებს ასევე ექნებათ საშუალება არაფორმალურ გარემოში გაიცნონ კოლეგები სხვადასხვა ორგანიზაციებიდან და გაცვალონ გამოცდილება.
პაშა ბანკი მსხვილ და საშუალო ზომის საწარმოებს სთავაზობს კორპორატიულ და საინვესტიციო საბანკო მომსახურებას. როგორც საქართველოში, ასევე აზერბაიჯანსა და თურქეთში კორპორატიული და საინვესტიციო საბანკო მომსახურების უზრუნველყოფით და მსხვილი პროექტების დაფინანსებით პაშა ბანკს წვლილი შეაქვს ადგილობრივი და რეგიონული ეკონომიკის ზრდასა და განვითარებაში. პაშა ბანკი რეგულარულად უჭერს მხარს პროფესიულ საგანმანათლებლო პროექტებს, რადგან ქვეყანაში ბიზნესის და ეკონომიკის სტაბილური განვითარება დიდწილად დამოკიდებულია იმ ადამიანების პროფესიულ ზრდაზე, რომლებიც წარმართავენ საკუთარი ორგანიზაციების საქმიანობას და ყოველდღიურად იღებენ მნიშვნელოვან გადაწყვეტილებებს.
„ჩვენი პარტნიორობა ფესტივალთან Ad Black Sea ძირითადად განაპირობა იმან, რომ ეს პროექტი საინტერესოა ადგილობრივი და საერთაშორისო პროფესიონალებისათვის რეკლამის და მარკეტინგის სფეროდან. აქ ხდება გამოცდილებისა და საუკეთესო საერთაშორისო პრაქტიკის ურთიერთ გაზიარება, რაც აუცილებელია დარგის განვითარებისათვის. მნიშვნელოვანია, რომ მსგავს ღონისძიებებს კერძო სექტორმა აქტიურად დაუჭიროს მხარი და ვფიქრობთ, ჩვენი თანამშრომლობა დადებითად აისახება ფესტივალის წარმატებით ჩატარებაზე.“ - აღნიშნა ანანო ქორქიამ, პაშა ბანკის საზოგადოებასთან ურთიერთობის და მარკეტინგის დეპარტამენტის უფროსმა.
„2016 წელს გაიზარდა ფესტივალის მასშტაბი, გვაქვს 7 კატეგორია და 55 ქვეკატეგორია, მათ შორის გამარჯვებულებს კი გამოავლენს ჟიური, რომელიც დაკომპლექტებულია სარეკლამო სფეროში სახელგანთქმული პროფესიონალებისგან ევროპიდან, შავი ზღვის რეგიონიდან და სხვა ქვეყნებიდან. კერძო სექტორის ჩართულობა ჩვენთვის ძალიან მნიშვნელოვანია, რადგან ეს ხელს უწყობს ფესტივალის წარმატებით ჩატარებას, რაც, თავის მხრივ, საქართველოში სარეკლამო სფეროს განვითარებას განაპირობებს.“ - ვატო ქავთარაძე, “Ad Black Sea-ს” პრეზიდენტი და თანადამფუძნებელი.

From September 22nd Batumi will host the annual international advertising festival Ad Black Sea for the second time. PASHA Bank is the special partner of the festival.
The festival will take place at Hilton Batumi Hotel and will bring together the industry’s key players, who will conduct seminars, and hold discussions on most recent advertising trends as well as interactive workshops. The Festival will be closed by traditional award ceremony. Alongside the educational and formal part the festival will also provide cultural and evening programs for more than 300 delegates to network and share experiences.
PASHA Bank provides regional corporate and investment banking services to large and medium-sized enterprises and strives to contribute to the growth and development of the Georgian and regional economy through funding value accretive projects both locally and regionally. PASHA Bank regularly supports educational and professional projects as the development of the country’s business and economy fundamentally depends on the professional growth of both the experienced and the young professionals who are or will be involved in making essential decisions for their companies on a daily basis.
“We see Ad Black Sea among those projects that contribute to our country’s economic and business development; our decision to support the festival was based mainly on this consideration and also the learning and socializing opportunity that it provides for the local and international professionals from Marketing and Advertising fields. It is important that local companies stand by these kinds of events. We hope our support will contribute to the success of the festival” - said Anano Korkia, Head of PR and Marketing Department at PASHA Bank.
“The scale of the festival has grown, this year we have 7 categories and 55 subcategories. The winners will be chosen by the jury, which contains famous professionals from Europe, Black Sea Region and different countries.  The involvement of the private business sector is very important for us, because it helps us conduct the festival successfully, which, itself, contributes in developing the advertising sphere in Georgia.” – Vato Kavtaradze, President and Co-Founder of “Ad Black Sea”.