პაშა ბანკმა  SWIFT-ის მიერ ჟენევაში ორგანიზებულ საბანკო სემინარში მიიღო მონაწილეობა
პაშა ბანკი, უკვე მეშვიდე წელია მონაწილეობას იღებს SWIFT-ის მიერ ორგანიზებულ საერთაშორისო საბანკო ოპერაციების სემინარში - SIBOS (Swift International Banking Operations Seminar), რომელიც ამჯერად შვეიცარიაში, ჟენევაში გაიმართა.
პაშა ბანკი ტრადიციულად სამ ქვეყანას წარმოადგენდა სემინარზე: აზერბაიჯანს, საქართველოს და თურქეთს. პაშა ბანკი რეგიონალურ კორპორატიულ და საინვესტიციო საბანკო მომსახურებებს სთავაზობს მსხვილ და საშუალო ზომის საწარმოებს. შესაბამისად, ბანკთაშორისი ფინანსური ინსტრუმენტების კუთხით პაშა ბანკთან თანამშრომლობის ინტერესი მაღალი იყო.
SIBOS არის ყოველწლიური საბანკო და საფინანსო სემინარი, რომელსაც მსოფლიოს სხვადასხვა ქალაქში ორგანიზებას უწევს საერთაშორისო კომპანია SWIFT  (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication). თავდაპირველად ის დაიწყო როგორც SWIFT-ის საერთაშორისო საბანკო ოპერაციების სემინარი და დღესდღეობით წარმოადგენს პრემიუმ კლასის ბიზნეს ფორუმს გლობალური ფინანსური წრეებისთვის. SIBOS-ზე ეწყობა დებატები და მონაწილეებისთვის იხსნება ახალი თანამშრომლობის პერსპექტივები ანგარიშსწორების, ფასიანი ქაღალდების ოპერაციების, ნაღდი ფულის მენეჯმენტისა და ვაჭრობის მიმართულებით. ერთი კვირის განმავლობაში SIBOS წარმოადგენს 7000-მდე ფინანსური ინსტიტუტის, მულტინაციონალური კორპორაციების, ტექნოლოგიური პარტნიორების და საფინანსო ბაზრის სხვა მოთამაშეების გადაწყვეტილების მიმღები პირებისა და ექსპერტების თავშეყრის ადგილს. SIBOS-ზე წარმოდგენილია 200-მდე საგამოფენო სტენდი; გარდა ამისა, ასობით გამომსვლელის მონაწილეობით ეწყობა მრავალი კონფერენცია და ღონისძიება. SIBOS არის ადგილი, სადაც ხდება ბიზნეს გარიგებების დადება და ფინანსური ინდუსტრიის მომავლის კოლექტიურად ჩამოყალიბება.
„პაშა ბანკი წინა წლების მსგავსად კონფერენციაზე საკუთარი სტენდით იყო წარმოდგენილი ისეთ ბანკებს შორის, როგორებიცაა: Barclays, Deutsche Bank, Citi, Raiffeisen Switzerland და სხვები. მოხარული ვართ, რომ შესაძლებლობა გვაქვს აქ მიღებული გამოცდილება გამოვიყენოთ და გავუზიაროთ ჩვენს კლიენტებს,“ თქვა შაჰინ მამმადოვმა, პაშა ბანკის გენერალურმა დირექტორმა და დირექტორთა საბჭოს თავმჯდომარემ.
“ჩვენ კლიენტებთან გრძელვადიანი პარტნიორული ურთიერთობები გვაკავშირებს და ვცდილობთ, დავნერგოთ თანამედროვე საერთაშორისო საფინანსო გადაწყვეტილებები იმისათვის, რომ მათ კომფორტულად შეძლონ ბიზნესის წარმოება როგორც ადგილობრივად, ასევე საერთაშორისო დონეზე. მათთვის მაღალი ხარისხის სერვისის მიწოდებაში ხელს გვიწყობს ჩვენი სტრატეგიული პარტნიორობა წამყვან საერთაშორისო ბანკებთან და მხარდაჭერა ძლიერი საფინანსო ინსტიტუტებისგან მსოფლიოს ნებისმიერ ქვეყანაში, სადაც შესაძლოა აწარმოებდნენ ბიზნესს ჩვენი კლიენტები. SIBOS-ზე მონაწილეობა ამაში ცალსახად გვეხმარება, რადგან ეს არის ადგილი, სადაც ყველა მსხვილ საერთაშორისო ბანკთან ვახორციელებთ მოლაპარაკებებს და აქტიურად ვვითარდებით,“ თქვა მამმადოვმა.

PASHA Bank participated in SIBOS (SWIFT International Banking Operations Seminar) for the seventh year in a row. This time the seminar took place in Geneva, Switzerland.
PASHA Bank traditionally represented three countries: Azerbaijan, Georgia and Turkey. The Bank provides regional corporate and investment banking services to large and medium-sized enterprise. Therefore it attracted high interest among the attendees for partnership through interbank financial instruments.
SIBOS is an annual banking and financial seminar organized by the Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication in various cities around the world. Started out as SWIFT international banking operations seminar, it has grown into a premier business forum for the global financial community to debate and collaborate in the areas of payments, securities, cash management and trade. People who work in financial markets around the world participate as exhibitors and attendees and discuss issues relevant to the financial industry.
During one week, SIBOS brings together some 7,000 decision makers and topic experts from financial institutions, market infrastructures, multinational corporations and technology partners. With half a dozen conference tracks, a hundred speakers and as many conference sessions, nearly 200 exhibitors, and plenty of networking events, SIBOS is the place to do business and collectively shape the future of the financial industry.
“PASHA Bank was traditionally presented at SIBOS with its own stand among such banks as Barclays, Deutsche Bank, Citi, Raiffeisen Switzerland and others. We are happy to be able to apply the experience we gained at SIBOS and to share it all with our clients through our services,” commented Shahin Mammadov, CEO and Chairman of Board of Directors at PASHA Bank.
“We have long-term relationships with our clients and we try to implement contemporary international finance tools to ensure that they can conduct their business comfortably in Georgia and abroad. Our strategic partnerships with major international banks help ensure our clients get the best service and support from strong financial institutions wherever they are doing business around the world,” Mammadov added.