ბიზნეს კაფეს მეშვიდე შეხვედრა
24 ნოემბერს გაიმართა ბიზნეს კაფეს მეშვიდე შეხვედრა, რომელზეც სპეციალურად ამ დღისთვის მოწვეულმა სპიკერმა კვლევითი-საკონსულტაციო კომპანია “ეისითის” თანადამფუძნებელმა და აღმასრულებელმა დირექტორმა თინათინ რუხაძემ ისაუბრა თემაზე „ვინ არის მომავლის ლიდერი?“.
ბიზნეს კაფე საკონსულტაციო კომპანია „ინსორსის“ მიერ ინიცირებული პროექტია, რომელიც 2015 წლის ოქტომბრიდან პაშა ბანკის ექსკლუზიური მხარდაჭერით ხორციელდება. საკუთარი ცოდნისა და გამოცდილების გაზიარების მიზნით შეხვედრებს რეგულარულად ესწრებიან საშუალო და მსხვილი ზომის კომპანიების მენეჯერები.
ღონისძიებისთვის სპიკერის შერჩევას ყოველთვის განსაკუთრებული ყურადღება ექცევა, ბიზნეს კაფეს შეხვედრების მოდერატორებს შორის იყვნენ: ლადო გურგენიძე (საქართველოს ყოფილი პრემიერ-მინისტრი, ამჟამად „ლიბერთი ბანკის" სამეთვალყურეო საბჭოს აღმასრულებელი თავმჯდომარე) თემით “აზრები მენეჯმენტსა და ლიდერობაზე”; გიორგი ქადაგიძე (საქართველოს ეროვნული ბანკის ყოფილი პრეზიდენტი) თემით „ინოვაციების მართვა“; დავით გოგიჩაიშვილი ( “ღამის შოუს სტუდიის” გენერალური მენეჯერი) - „ადამიანური რესურსების მართვა“; ალექსანდრე ჯეჯელავა (ამჟამად საქართველოს განათლების მინისტრი) - „ორგანიზაციული კულტურა“;  ანდრო დგებუაძე, ბიზნეს კონსულტანტი - „მენეჯმენტი 3.0 - ანუ უკუღმა წაკითხული MBA-ის წიგნები“ და პაპუნა ტოლიაშვილი (სინერჯი ჯგუფის ხელმძღვანელი და ერთ-ერთი დამფუძნებელი) - „წრიული ორგანიზაციული სტრუქტურები“. „ბიზნეს კაფეს“ ფარგლებში ზემოთ აღნიშნული ტიპის შეხვედრები გაგრძელდება 2017 წელს.
„ჩვენ, როგორც პროექტის ექსკლუზიურ მხარდამჭერს, ძალიან გვახარებს მის მიმართ ასეთი მზარდი და პოზიტიური ინტერესი, რაც, ვფიქრობთ, გამოწვეულია შეხვედრების ფორმატით, განსაკუთრებით კი, სპიკერისა და თემატიკის სწორი შერჩევით. დამსწრეები ყოველთვის აქტიურად ერთვებიან დისკუსიაში და რაც მთავარია, ხდება ამა თუ იმ საკითხის სიღრმისეულად განხილვა. ქ-ნი თინათინის პრეზენტაციაც არ იყო გამონაკლისი და სტუმრები ამჯერადაც კმაყოფილი დარჩნენ გაზიარებული ინფორმაციით. კიდევ ერთხელ მინდა გამოვიყენო საშუალება და მადლობა გადავუხადო კომპანია „ინსორსს“ ასეთი საინტერესო პროექტის შემოთავაზებისთვის. იმედი გვაქვს 2015 წელს დაწყებული ჩვენი პარტნიორობა მომავალ წელსაც გაგრძელდება,“ - აღნიშნა ანანო ქორქიამ, პაშა ბანკის საზოგადოებასთან ურთიერთობის და მარკეტინგის დეპარტამენტის უფროსმა.

On November 24th Business Café met up for a seventh time. The special guest for of the meeting was Ms. Tinatin Rukhadze, Co-founder and General Director at research and consulting company ACT. The topic discussed was “Who is the leader of the future?”
Business Café is a project initiated by consulting company “Insource” in October, 2015 and since then it is exclusively supported by PASHA Bank. The meetings are regularly attended by the representatives from top management of the large and medium-sized enterprises in Georgia.
Choosing the right presenter for the event is of major importance; among the speakers and presented topics of the previous Business Café meetings were: Lado Gurgenidze, former Prime Minister of Georgia, an executive chairman of the supervisory board of Liberty Bank with the topic “Thoughts about management and leadership”; Giorgi Kadagidze, former president of National Bank of Georgia, with the topic “Innovation management”; David Gogichaishvili, general manager of Night Show Studio - „Management of human resources”; Alexander Jejelava (Minister of Education of Georgia) -  „Organizational corporate culture“; Andro Dgebuadze, business advisor – ”Management 3.0 or MBA books in mirror” and Papuna Toliashvili, founder and managing partner of Synergy Group - „Circular Organizational Structures“.
Business Café meetings are planned to continue during the following year as well.
“Being the exclusive partners of the project we are very happy to see its success that we believe is based on the format of the meetings, especially the speakers and the topics presented. Participants keenly get involved in the discussion process and try to thoroughly understand the particular topics that are offered to them. Ms. Tinatin Rukhadze’s presentation was not an exception either and we received utterly positive feedback from the guests about the experience she so kindly shared. And again we would like to thank Insource for initiating and suggesting such an interesting project,” - said Anano Korkia, Head of PR and Marketing Department at PASHA Bank.