2017 წლის 20 მარტს სასტუმროში „რადისონ ბლუ ივერია“ „ბია“-ს ორგანიზებით და პაშა ბანკის პარტნიორობით გაიმართება საერთაშორისო ბიზნეს ფორუმი სახელწოდებით - „საქართველოს ეკონომიკა: პერსპექტივები და გამოწვევები“. ფორუმს დაესწრებიან საქართველოს ეკონომიკის და რეგიონის საკითხებით დაინტერესებული ინვესტორები, ბიზნესმენები, მთავრობის წარმომადგენლები და საერთაშორისო ორგანიზაციები. აქ ძირითადად განიხილება ქვეყნის და რეგიონის ეკონომიკის პერსპექტივები და გამოწვევები.
ფორუმის ფარგლებში გაიმართება Shop Fest და B2B შეხვედრები. წინასწარ დაგეგმილ B2B შეხვედრებზე ადგილობრივი ბიზნესის წარმომადგენლები გაეცნობიან პოტენციურ უცხოელ ინვესტორებს, აქ მოხდება პროექტების წარდგენა ფინანსური რესურსების მოზიდვის მიზნით, ასევე ახალი საექსპორტო არხების მოძიება და ბიზნეს ურთიერთობების დამყარება.
ფორუმს სიტყვით გახსნის საქართველოს ვიცე-პრემიერი დიმიტრი ქუმსიშვილი. საქართველოს კორპორატიული და საინვესტიციო ბაზრის სპეციფიკაზე ისაუბრებს პაშა ბანკის დირექტორი და დირექტორთა საბჭოს თავმჯდომარე შაჰინ მამმადოვი. სპიკერებს შორის ასევე იქნებიან:
გიორგი ჩერქეზიშვილი - ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრის მოადგილე
ზურაბ ალავიძე - რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრი
ბრუნო ბალვანერა - ევროპის რეკონსტრუქციისა და განვითარების ბანკის დირექტორი კავკასიაში, მოლდოვასა და ბელორუსში
მერსი ტემბონი - მსოფლიო ბანკის რეგიონული დირექტორი სამხრეთ კავკასიაში
უცხოეთიდან მოწვეული სპიკერები ისაუბრებენ საკრედიტო რეიტინგებზე, ქონების მართვის ძირითად საკითხებსა და ვენჩურულ კაპიტალზე.
„პაშა ბანკი საინვესტიციო ჯგუფის პაშა ჰოლდინგის ნაწილია და 2013 წლიდან ოპერირებს საქართველოში. ჩვენ მსხვილ და საშუალო ზომის საწარმოებს კორპორატიულ და საინვესტიციო საბანკო მომსახურებას ვთავაზობთ აზერბაიჯანში, საქართველოსა და თურქეთში. აქედან გამომდინარე ჩვენი მხრიდან აღნიშნული ფორუმის მხარდაჭერა და მასში მონაწილეობა ორმაგად მნიშვნელოვანია: როგორც საკუთარი გამოცდილების გაზიარების კუთხით, ასევე ახალი პარტნიორების მოძიების მხრივ. მოხარული ვართ, რომ „ბია“ ახორციელებს ასეთ მასშტაბურ ღონისძიებას, რომელიც, გვჯერა, დადებითად აისახება ქვეყნის ეკონომიკურ განვითარებაზე.“ - განაცხადა შაჰინ მამმადოვმა, პაშა ბანკის გენერალურმა დირექტორმა და დირექტორთა საბჭოს თავმჯდომარემ.

PASHA Bank to Partner the International Business Forum by BIA
On March 20th BIA Forum ‘Georgian Economy - Prospects and Challenges' takes place in Radisson Blu Iveria hotel. PASHA Bank is the partner of the event. This forum will bring together more than 300 top executives from business community, the representatives of local government and international organizations. The forum aims at facilitating a communication platform between foreign investors and local companies and opens opportunities for both local and international businesses.
Shop Fest and B2B meetings will be held in parallel with the forum. Shop Fest gives a good opportunity to participant companies to showcase their products/services, attract new connections and make deals with event-exclusive terms and prices.
B2B meetings will bring together the representatives of local businesses and potential foreign investors. Here the interested parties will present their business initiatives in order to attract financing, search for new export channels and set new business contacts.
The welcome speech will be delivered by Mr. Dimitri Kumsishvili, Vice Prime Minister of Georgia. Mr. Shahin Mammadov CEO and Chairman of the board of Directors at PASHA Bank will speak about the Georgian corporate market from the viewpoint of commercial banks.
Among the speakers will be:
-    Mr. Giorgi Cherkezishvili, Deputy Minister of Economy and Sustainable Development of Georgia
-    Mr. Zurab Alavidze, Minister of Regional Development and Infrastructure of Georgia
-    Mr. Bruno Balvanera, Director for Caucasus, Moldova and Belarus, EBRD
-    Ms. Mercy Tembon, Regional Director for the South Caucasus, World Bank
International speakers will be covering the topics concerning credit ratings, venture capital funds and real estate markets.
“PASHA Bank started operating in Georgia in 2013 as a result of direct investment of PASHA Holding. The bank offers corporate and investment services to large and medium-sized enterprises in Azerbaijan, Georgia and Turkey.  Supporting the BIA Forum has a double reason for us: we share our successful experience with the attendees and establish new connections with the potential customers. We think that this event will have positive impact on the economic development of the country,”- said Shahin Mammadov, CEO and Chairman of Board of Directors at PASHA Bank.