პაშა ბანკი მესამე წელია ოქროს ბრენდის პარტნიორია
2017 წლის 21 აპრილს სასტუმროში Hotels & Preference Hualing Tbilisi გაიმართა ოქროს ბრენდის დაჯილდოვების ყოველწლიური ცერემონია. პაშა ბანკი უკვე მესამე წელია აღნიშნული ღონისძიების პარტნიორია.
ოქროს ბრენდის დაჯილდოვებას ესწრებოდნენ წამყვანი კომპანიების ხელმძღვანელი პირები, სამთავრობო და დიპლომატიური კორპუსის წარმომადგენლები და ჟურნალისტები. მოწვეულ სტუმრებს სიტყვით მიმართეს საერთაშორისო სავაჭრო პალატის თავმჯდომარემ ფადი ასლიმ,  საქართველოს სავაჭრო-სამრეწველო პალატის მარკეტინგის სამსახურის უფროსმა სოფო მაქაცარიამ, პაშა ბანკის გენერალურმა დირექტორმა შაჰინ მამმადოვმა, Hotels & Preference Hualing Tbilisi - ის გენერალურმა მენეჯერმა პეტერ ლილვიკმა  და ღონისძიების სხვა მხარდამჭერებმა.
ოქროს ბრენდის დაჯილდოვება Global Idea-ს და The FINANCIAL-ის ორგანიზებით 2006 წლიდან ტარდება და ავლენს წლის წარმატებულ კომპანიებს სხვადასხვა კატეგორიაში.
მისასალმებელ სიტყვაში პაშა ბანკის გენერალურმა დირექტორმა შაჰინ მამმადოვმა კიდევ ერთხელ გაუსვა ხაზი პაშა ბანკის მზად ყოფნას, ხელი შუწყოს ადგილობრივი ბიზნესის განვითარებას და ზრდას.
ბ-მა მამმადოვმა ოქროს ბრენდის ჯილდო გადასცა გამარჯვებულ კომპანიებს:
-    მინერალური წყალი - ნაბეღლავი
-    წლის დამსაქმებელი - თეგეტა მოტორსი
-    რესტორანი - ტაბლა
-    ჯანსაღი პროდუქტები - ლიტვური საცხობი
-    სიახლეებზე ორიენტირებული კომპანია - ლუტეცია
ოქროს ბრენდის ჯილდო ასევე გადაეცათ:
-    სოფლის მეურნეობის სამინისტროს აგრარული სექტორის განვითარებაში შეტანილი წვლილისთვის
-    კულტურისა და ძეგლთა დაცვის სამინისტროს პროექტისთვის “Check in Georgia”
-    ეკონომიკის და მდგრადი განვითარების სამინისტროს პროექტისთვის „ტექნოპარკი“
-    რეგიონალური და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს 2016 წელს განხორციელებული ინფრასტრუქტურული პროექტებისთვის
„პაშა ბანკი უკვე მესამე წელია ოქროს ბრენდის პარტნიორია. მოხარული ვართ, რომ ამ ფორმითაც გვეძლევა საშულება მხარი დავუჭიროთ ქვეყანაში ადგილობრივი ბიზნესის განვითარებას. გვჯერა, რომ აღნიშნული ჯილდოს მიღება დამატებითი მოტივაციაა გამარჯვებული კომპანიებისთვის, რადგან ამით კიდევ ერთხელ დასტურდება მათი წარმატება. ვულოცავ გამარჯვებულებს და ვუსურვებ წინსვლას!“ - აღნიშნა შაჰინ მამმადოვმა, პაშა ბანკის გენერალურმა დირექტორმა და დირექტორთა საბჭოს თავმჯდომარემ.
„ოქროს ბრენდის დაჯილდოვების ცერემონია ხელს უწყობს ადგილობრივი ბიზნესისთვის კონკურენტული გარემოს შექმნას. იგი მიზნად ისახავს თანამედროვე, ბრენდის და ბიზნეს-დამკვიდრების მეთოდების დანერგვას. დაჯილდოების ცერემონიის ძირითადი იდეა არის საქართველოში მოქმედი ქართული კომპანიებისა და უცხოური კომპანიების წარმოდგენა და პოპულარიზაცია. ოქროს ბრენდი მიზნად ისახავს ამ კომპანიების საქმიანობის ხელშეწყობას და მათი ბრენდების განვითარებას,“ -განაცხადა Global Idea-ს  გენერალურმა დირექტორმა ნათია ჯინჭარაძემ.

PASHA Bank – Partner of Golden Brand Awards for the Third Year in a Row
On April 21st, 2017 Golden Brand annual awards ceremony was held in Hotels & Preference Hualing Tbilisi with PASHA Bank being special partner of the event for the third year in a row.
The ceremony was attended by the top managers of leading companies, the representatives of local government, diplomatic corps and media.  The welcome speeches were delivered by Mr. Fadi Asli - President of the International Chamber of Commerce, Ms. Sophia Makatsaria  - Marketing Director of Georgian Chamber of Commerce and Industry, Mr. Shahin Mammadov - CEO and Chairman of the Board of Directors at PASHA Bank, Mr. Petter Lillvik - General Manager for Hotels & Preference Hualing Tbilisi and other partners of the event.
Being organized by Global Idea and The FINANCIAL Golden Brand is considered as the most prestigious and influential annual business award since 2006 and is given to companies that achieved special success in previous year. Mr. Mammadov awarded a Golden Brand prize to winning companies:
-    Mineral Water – Nabeglavi
-    Employer of the year – Tegeta Motors
-    Restaurant – Tabla
-    Healthy products – Lithuanian Bakery
-    Innovation-oriented company - Lutecia
The Golden Brand was also awarded to:
-    The Ministry of Agriculture for its contribution to the rural development in the country
-    The Ministry of Culture and Monument Protection for the project “Check in Georgia”
-    The Ministry of Economy and Sustainable Development for the project “Technopark”
-    Ministry of Regional Development and Infrastructure for the projects implemented in 2016
“PASHA Bank is the partner of Golden Brand Awards for the third time this year. By doing so we once again underline our readiness and desire to support development of local business. We believe that the Awards serve as additional motivator for the winner companies and prove their success. Hereby, I would like to congratulate the winners and wish them to stay the course!” – said Shahin Mammadov, CEO and Chairman of Board of Directors at PASHA Bank.
„The Golden Brand Awards Ceremony contributes to creating a competitive environment for local businesses. It aims to introduce modern, brand-building and business-establishing methods. The main idea of the awards ceremony is to present and popularize Georgian companies as well as foreign companies operating in Georgia. The Golden Brand strives to promote those companies’ activities and help them further develop their brands.” - said Natia Jincharadze, General Director at Global Idea.