სოფლის მეურნეობის პროექტების დაფინანსების ალტერნატივები - პაშა ბანკის მეოთხე კონფერენცია MEETING ROOM-ის ფარგლებში
06.12.2017
6 დეკემბერს სასტუმრო რედისონში პაშა ბანკმა პროექტის MEETING ROOM-ის ფარგლებში გამართა რიგით მეოთხე ბიზნეს-კონფერენცია, რომელიც ამჯერად საქართველოში სოფლის მეურნეობის პროექტების დაგეგმვა-განხორციელების პროცესებს დაეთმო.
MEETING ROOM-ის შეხვედრამ უმასპინძლა ენერგეტიკის სექტორში დასაქმებულ და ასევე ამ სფეროთი დაინტერესებულ მხარეებს. შეხვედრაზე ისაუბრეს აღნიშნული სექტორის განვითარებასთან დაკავშირებულ ისეთი საკითხებზე, როგორიცაა: საქართველოში აგრობიზნესის განვითარება, კაპიტალის მოზიდვის გზები, სადაზღვევო სისტემები აღნიშნული სექტორისთვის, აგრო-პროექტების დაფინანსებისთვის გასათვალისწინებელი პირობები და ა.შ.
ფორუმზე მოწვეული სპიკერები იყვნენ:
გიორგი ჯიბლაძე - სოფლის მეურნეობის პროექტების მართვის სააგენტო, დირექტორის მოადგილე
გიორგი დანელია - საპარტნიორო ფონდი, საინვესტიციო დეპარტამენტის დირექტორი
ანი ქობალია - საქართველოს თანაინვესტირების ფონდი, ასოცირებული დირექტორი სოფლის მეურნეობის და ლოჯისტიკის მიმართულებით
ზვიად ქაჯაია - პაშა ბანკი, ბიზნესის განვითარების დეპარტამენტის უფროსი
ვლადიმერ გუგუშვილი - „არომა პროდაქტს“, პარტნიორი და დირექტორი
ფორუმის მოდერატორი იყო გიორგი შარაშიძე, Georgia Today Group-ის გენერალური დირექტორი.
“დღეს ჩვენ კვლავ შევიკრიბეთ MEETING ROOM-ის ფარგლებში, სადაც ამჯერად განვიხილეთ საქართველოში სოფლის მეურნეობის განვითარება და მისი დაფინანსების ალტერნატივები. პაშა ბანკი 2013 წლიდან თანამშრომლობს ეკონომიკის სხვადასხვა სექტორთან, რომელთა შორის განსაკუთრებული ინტერესის საგანს სოფლის მეურნეობის დაფინანსება წარმოადგენს. ვიმედოვნებთ, რომ კონფერენცია ინფორმატიული იყო აგრო-სექტორით დაინტერესებული ინვესტორებისათვის.“ -  განაცხადა გოგა ჯაფარიძემ, პაშა ბანკის კომერციულმა დირექტორმა და დირექტორთა საბჭოს წევრმა.
MEETING ROOM პაშა ბანკის მიერ ინიცირებული პროექტია. ეს არის სხვადასხვა ინდუსტრიაზე ფოკუსირებული ბიზნეს კონფერენციების ციკლი, რომელიც ქმნის ახალ პლატფორმას აღნიშნული სფეროების წარმომადგენლებისთვის, სადაც ისინი შეძლებენ იდეების და სასარგებლო გამოცდილების ურთიერთგაზიარებას.

Capital Raising Alternatives for Agricultural Projects – the Fourth MEETING ROOM Conference by PASHA Bank
12/6/2017
On December 6th in Radisson Blu Iveria Hotel, PASHA Bank hosted its fourth business conference in the scope of MEETING ROOM with the topic being “Capital Raising Alternatives for Agricultural Projects”.
MEETING ROOM brought together interested parties from public and private sectors to discuss major issues concerning the agricultural project management in Georgia. The MEETING ROOM covered, among others, the following topics: overview of the agribusiness development in Georgia, capital raising options, insurance tools for the sector, specific considerations for financing agro-projects etc.
Giorgi Jibladze – Deputy Director, Agriculture Projects Management Agency
Giorgi Danelia - Head of Investment Department, CIO, Partnership Fund
Ani Kobalia - Associate Director, Agriculture & Logistics, Georgian Co-Investment Fund
Zviad Kajaia - Head of Business Development Department, PASHA Bank
Vladimir Gugushvili – Partner/CEO, Georgia’s Natural
The meeting was moderated by George Sharashidze, General Manager of Georgia Today Group.
“Today we have gathered again under the auspices of the MEETING ROOM to discuss the major issues concerning the implementation of agricultural projects in Georgia. Since 2013 we have been engaging with a wide range of sectors in Georgia with agribusiness being one of our major areas of interest. We hope that this conference was interesting and informative for current and prospective investors in this field.“– said Goga Japaridze, CCO, Member of the Board of Directors at PASHA Bank.
MEETING ROOM is a project initiated by PASHA Bank - a cycle of business conferences that aims to bring together participants from various industries providing a platform for sharing ideas and best practices as it relates to raising the capital for a wide range of business sectors.