პაშა ბანკი მესამე CEO Lunch Tbilisi-ის და ბიზნეს ფორუმის მხარდამჭერია
15 დეკემბერს Caspian European Club-მა და Caspian Energy Georgia-მ პაშა ბანკის და აზერბაიჯანის საელჩოს მხარდაჭერით გამართეს CEO Lunch Tbilisi-ის მესამე შეხვედრა და აზერბაიჯან-საქართველოს ბიზნეს ფორუმი.
შეხვედრის საპატიო სტუმრებს შორის იყვნენ აზერბაიჯანის ელჩი საქართველოში ბ-ნი დურსუნ ჰასანოვი, ქვემო ქართლის გუბერნატორი გრიგოლ ნემსაძე და იმერეთის სახელმწიფო რწმუნებული-გუბერნატორი გივი ჭიჭინაძე.
სიტყვით გამოსვლისას აზერბაიჯანის ელჩმა ხაზი გაუსვა CEO Lunch Tbilisi-ის შეხვედრების მნიშვნელობას საქართველო-აზერბაიჯანის ბიზნეს წრეების დაახლოებისთვის და ახალი კონტაქტების დამყარებისთვის.
ქვემო ქართლის გუბერნატორმა გრიგოლ ნემსაძემ მადლობა გადაუხადა Caspian Energy Georgia-ს მოწვევისთვის და აღნიშნა, რომ აზერბაიჯან-საქართველოს ბიზნეს ფორუმი ქმნის კომფორტულ გარემოს ორი ქვეყნის ეკონომიკური ურთიერთობების გასაღრმავებლად. გუბერნატორმა დეტალურად უამბო სტუმრებს ქვემო ქართლის რეგიონში ინვესტირების შესაძლებლობებზე ისეთ სექტორებში, როგორიცაა: სოფლის მეურნეობა, ტურიზმი და ენერგომატარებლები.
იმერეთის რეგიონის გუბერნატორი გივი ჭიჭინაძე მიესალმა მონაწილეებს და პროექტს წარმატება უსურვა. მან იმერეთის მხარეში ბიზნესის განვითარების შესაძლებლობებზე ისაუბრა და მიმოიხილა ადგილობრივი საინვესტიციო ბაზარი, საგადასახადო სისტემა, თავისუფალი ეკონომიკური ზონა და რეგიონში ბიზნესის მხარდაჭერის პროგრამები.
Caspian European Club-ის და Caspian American Club-ის თავმჯდომარის პირველმა მოადგილემ ტელმან ალიევმა მადლობა გადაუხადა საქართველოს მთავრობას, აზერბაიჯანის ელჩს ბ-ნ დურსუნ ჰასანოვს და პაშა ბანკს CEO Lunch Tbilisi პროექტის მხარდაჭერისთვის.
პაშა ბანკის გენერალურმა დირექტორმა და დირექტორთა საბჭოს თავმჯდომარემ შაჰინ მამმადოვმა სტუმრებს გააცნო პაშა ჰოლდინგში შემავალი კომპანიები და ისაუბრა პაშა ბანკის ფინანსურ მაჩვენებლებზე საქართველოში დაფუძნებიდან დღემდე.
CEO Lunch Tbilisi-ის შეხვედრები კომფორტული, არაფორმალური გარემოა ორი ქვეყნის კერძო და საჯარო სექტორების წარმომადგენლების მოლაპარაკებების საწარმოებლად და ახალი კონტაქტების დასამყარებლად. შეხვედრას დაესწრო ოთხმოცამდე სტუმარი აზერბაიჯანიდან და საქართველოდან.

On December 15th Caspian European Club and Caspian Energy Georgia held Azerbaijan-Georgia Business Forum and the third CEO Lunch Tbilisi with the support of PASHA Bank and the Embassy of the Republic of Azerbaijan to Georgia.
Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to Georgia Dursun Hasanov, State Governor of Kvemo-Kartli region Grigol Nemsadze and Governor of Imereti region Givi Chichinadze attended CEO Lunch Tbilisi as honorary guests.
Addressing the forum, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to Georgia Dursun Hasanov noted that the third CEO Lunch Tbilisi is a fruitful ground to discuss important problems and issues, as well as establish contacts between entrepreneurs of Azerbaijan and Georgia.
State Governor of Kvemo-Kartli region Grigol Nemsadze thanked Caspian Energy Georgia for the invitation and noted that the format of the Georgian-Azerbaijani business forum plays an important role in business development and strengthening of economic relations between our countries. He told the guests about Kvemo-Kartli region and highlighted such important areas for investing as agriculture, tourism and energy carriers.
Governor of Imereti region Givi Chichinadze welcomed the members of the Caspian European Club and all participating guests, wished further success to the activity of Caspian Energy Georgia. This was followed by the presentation of prospects of development of Imereti. The governor provided detailed information about the region and told about economic and investment opportunities, as well as about the tax system, free economic zone, international cooperation and programs on business support.
First Deputy Chairman of the Caspian European Club and Caspian American Club Telman Aliyev thanked the Government of Georgia, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to Georgia Dursun Hasanov and PASHA Bank for their strong support to the activity of  Caspian Energy Georgia.
Chairman of the Board of Directors and CEO of PASHA Bank Shahin Mammadov welcomed the guests and held the presentation in which he spoke about PASHA Holding and about the financial dynamics of PASHA Bank since its establishment in Georgia right until the present time.
CEO Lunch Tbilisi is one of the key tools to establish a dialogue between the public and private sector of Georgia and Azerbaijan. About 80 businessmen from Azerbaijan and Georgia took part in the event.