ახალი 2018 წელი პაშა ბანკმა კვლავ გარემოსდაცვითი აქტივობით მიულოცა თავის კლიენტებს და პარტნიორებს. მათ სახელზე ბანკმა კამპანია „აღადგინეს“ ფარგლებში 2018 ძირი ხის დარგვა დააფინანსა. აღნიშნული კამპანია მიზნად ისახავს ბორჯომის მახლობლად დამწვარი ტყის აღდგენას.
“2017 წელს პაშა ბანკი საკმაოდ აქტიურად ერთვებოდა გარემოსდაცვით პროექტებში. გასული ახალი წელიც ჩვენს კლიენტებს და პარტნიორებს გამორჩეულად მივულოცეთ, მათ სახელზე ბორჯომის ტყის აღსადგენად 2017 ძირი ქართული ფიჭვი დავრგეთ. ამ საჩუქარს დადებითი გამოხმაურება მოჰყვა, ამიტომ წელსაც შევინარჩუნეთ იგივე მიმართულება და კამპანია „აღადგინეს“ ფარგლებში ამჯერად 2018 ძირი ხის დარგვა დავაფინანსეთ. იმედი გვაქვს, რომ ჩვენი პარტნიორები კმაყოფილი დარჩებიან ამ საჩუქრით.“ - თქვა პაშა ბანკის საზოგადოებასთან ურთიერთობის და მარკეტინგის დეპარტამენტის უფროსმა ანანო ქორქიამ.
2017 წელს პაშა ბანკის მიერ განხორციელებულ გარემოსდაცვით პროექტებს შორის არის:
- ბორჯომის ტყის აღსადგენად ინიცირებული კამპანია, რომელიც გულისხმობს ორგანიზაციებიდან მაკულატურის შეგროვებას გადასამუშავებლად, საიდანაც თითო შეგროვილი კილოგრამი ქაღალდის სანაცვლოდ 13 თეთრი გადაირიცხება „აღადგინეს“ ანგარიშზე; აღსანიშნავია, რომ კამპანიაში უკვე ჩაერთო 100 კომპანია და შეგროვდა 14 ტონა მაკულატურა;
- აჯამეთის დაცულ ტერიტორიაზე 1,000 ძირი ქართული და იმერული მუხის დარგვა. ეს უკანასკნელი შესულია წითელ ნუსხაში და მინიჭებული აქვს გადაშენების საფრთხის პირას მყოფი მცენარის სტატუსი;
- პროექტი „აღადგინეს“ ფარგლებში დამატებით 500 ძირი ხის დარგვა ბორჯომის ტყის აღსადგენად, რასაც წინ უძღოდა 2017 ძირი ხის დარგვა 2008 წელს დამწვარი ტყის აღსადგენად;
- როტარი კლუბი თბილისი ამბასადორის მიერ ინიცირებული ეკო-პროექტის მხარდაჭერა სოფელ კონდოლში, რომლის ფარგლებშიც მოხდა სკოლის ეზოში სკვერის გაშენება, ხეების დარგვა და ეკო-კლუბის ჩამოყალიბება;
- 1 ივნისს, ბავშვთა საერთაშორისო დღესთან დაკავშირებით Georgia Today-თან ერთად განხორციელებული პროექტის ფარგლებში თბილისის ათი სკოლისთვის ქართული სოჭის ნერგების საჩუქრად გადაცემა.

As a New Year gift for its partners PASHA Bank will plant 2018 trees joining in the “Aghadgine” campaign that aims to recover the burnt territory of Borjomi forest.
“In 2017 PASHA Bank initiated and participated in several environmental-friendly projects. Last year we congratulated our partners on New Year by planting 2017 Georgian Pine Trees in damaged territory near Borjomi. As the feedback we received was uniformly positive that has encouraged us to stay the course, so this year we’ve decided to again join “Aghadgine” campaign and to fund planting of 2018 trees. We truly hope that our partners will enjoy this gift.” - said Anano Korkia, Head of PR and Marketing Department at PASHA Bank.
Below is the list of environmental projects by PASHA Bank:
- Initiation of a project aiming at collecting paper for recycling, where companies donate used paper and in return for each kilogram 13 Tetris are transferred to “Aghadgine” campaign;
- 1,000 Georgian Oak (Quercus Iberica) and Imeretian Oak (Quercus Imeretina) trees planted in Ajameti Managed Reserve, the latter being in the Red List of threatened species of plants;
- Additional 500 trees planted in scope of campaign “Aghadgine” near Borjomi, before which PASHA Bank had already planted 2017 trees in the area that got burnt down in 2008;
- Support of the green project by Rotary Club Tbilisi Ambassador carried out in Kondoli village (Telavi region, Kakheti), which implied planting trees in the school yard, building a playground and formation of the eco-club;
- Donation of Caucasian Fir trees to ten schools in Tbilisi in scope of Georgia Today’s CSR project on International Children’s Day, June 1.