ცვლილება პაშა ბანკის მენეჯმენტში
2018 წლის 1 თებერვლიდან ძალაში შედის ცვლილება პაშა ბანკის მენეჯმენტში - სს „პაშა ბანკ საქართველოს“ ახალი გენერალური დირექტორი და დირექტორთა საბჭოს თავმჯდომარე - არდა იუსუფ არკუნი უხელმძღვანელებს.
არდა არკუნმა 1998 წელს დაამთავრა ჰამილტონის კოლეჯი (ნიუ იორკი) ეკონომიკის და მათემატიკის  მაგისტრის ორმაგი ხარისხით. უნივერსიტეტის დამთავრებისთანავე 1998 წელს მან JP Morgan-ში დაიწყო მუშაობა, შემდეგ კი კარიერა განაგრძო დიდ ბრიტანეთში და რუმინეთში ბიზნესის განვითარების და სტრატეგიული მრჩევლის პოზიციებზე.
2010 წელს არდა არკუნმა ბაქოში განაგრძო კარიერა Capital Resources Advisors-ში სტრატეგიის და ბიზნესის განვითარების დირექტორის პოზიციაზე. ამავდროულად ის იყო კომპანიების Nar Mobile, B&B TV და Aimroc დირექტორთა საბჭოს წევრი. 2014 წელს არდა არკუნი დაინიშნა უმსხვილესი აზერბაიჯანული სამთო-მომპოვებელი კომპანიის Aimroc გენერალურ დირექტორად. 2017 წელს მისი ხელმძღვანელობით განხორციელდა Aimroc-ის შესყიდვა კომპანია Azergold-ის მიერ.
2017 წლის აგვისტოში არდა არკუნმა პაშა ჰოლდინგში დაიკავა მრჩევლის პოზიცია.
“პაშა ბანკი მომგებიან კორპორატიულ საბანკო ბიზნესად ჩამოყალიბდა შაჰინ მამადოვის მმართველობის პერიოდში. ჩვენ ვაგრძელებთ ამ მიმართულებით მუშაობას; კვალიფიციური თანამშრომლების და ახალი ტექნოლოგიების ჩართვით მომხმარებელს შევთავაზებთ ხარისხიან საბანკო პროდუქტებს და მომსახურებას. ვიმედოვნებთ, რომ ჩვენი კლიენტებისთვის სასურველ პარტნიორებად დავრჩებით და აზერბაიჯანიდან ისევე, როგორც სხვა საერთაშორისო ბაზრებიდან დაფინანსების იაფი წყაროების მოზიდვით ჩვენს წვლილს შევიტანთ საქართველოს ეკონომიკის განვითარებაში.” - აცხადებს არდა არკუნი, პაშა ბანკის გენერალური დირექტორი და დირექტორთა საბჭოს თავმჯდომარე.
შაჰინ მამადოვი, პაშა ბანკის ყოფილი გენერალური დირექტორი და დირექტორთა საბჭოს თავმჯდომარე დაწინაურდა და ის პაშა ჰოლდინგში განაგრძობს საქმიანობას ბიზნესის განვითარების მიმართულებით დირექტორის მოადგილის თანამდებობაზე.

Change in the Management Board of PASHA Bank Georgia
PASHA Bank Georgia is pleased to announce the appointment of Mr. Arda Yusuf Arkun as CEO and Chairman of the Board of Directors as of February 1st, 2018.
Mr. Arkun graduated from Hamilton College, New York in 1998 with a double major in Economics and Mathematics. Upon graduation he joined JP Morgan, NY, and then continued his career in UK and Romania as Business Development and Strategy Advisor.
Mr. Arkun moved to Baku, Azerbaijan in 2010 as the Director of Strategy and Business Development at Capital Resources Advisors. He also served on the Board of Directors of Nar Mobile, B&B TV and Aimroc. Mr. Arkun became the CEO of Aimroc, largest mining company in Azerbaijan, in 2014. He led the transaction of selling Aimroc to Azergold in 2017.
Mr. Arkun joined PASHA Holding as an advisor in August 2017.
“PASHA Bank Georgia established itself as a profitable corporate banking business under Shahin Mammadov’s leadership. We will continue to bring high quality products and services to our clients by hiring the top talent in the Georgian market and investing in the latest technologies.  We would like to be an attractive alternative to our clients and help grow the Georgian economy by bringing cheaper source of funding from Azerbaijan and other international markets,” Mr. Arkun said upon his appointment.
Shahin Mammadov, former CEO of PASHA Bank Georgia, was promoted and will continue his career at PASHA Holding as Director of Business Support and Deputy Director.