პაშა ბანკი Caspian Energy Forum Tbilisi – 2018-ის სპონსორია
პაშა ბანკი Caspian Energy Forum Tbilisi – 2018-ის სპონსორია. ღონისძიება 2018 წლის 8 მაისს სასტუმრო რედისონში გაიმართება.
პაშა ბანკის გენერალურმა დირექტორმა და დირექტორთა საბჭოს თავმჯდომარემ არდა არკუნმა ხაზი გაუსვა Caspian Energy Forum-ის მნიშვნელობას, როგორც ეკონომიკის სხვადასხვა სექტორისთვის კომფორტულ საკომუნიკაციო პლატფორმას.
„Caspian Energy Forum-ის ჩატარება თბილისში ხელს შეუწყობს აზერბაიჯან-საქართველოს ეკონომიკური ურთიერთობის განვითარებას, ბიზნეს და სამთავრობო სექტორებს შორის დიალოგს, ახალი კონტაქტების დამყარებას და ინოვაციური პროექტების განხორციელებას. მოხარული ვართ, რომ აღნიშნული ფორუმი უკვე მეორეჯერ ტარდება საქართველოში და პაშა ბანკს მიეცა საშუალება, ამჯერადაც იყოს მისი მხარდამჭერი- აღნიშნა არდა არკუნმა, პაშა ბანკის გენერალურმა დირექტორმა და დირექტორთა საბჭოს თავმჯდომარემ.
ტელმან ალიევმა, ფორუმის თავმჯდომარის პირველმა მოადგილემ და აღმასრულებელმა დირექტორმა მადლობა გადაუხადა პაშა ბანკს პარტნიორობისთვის. „მოხარული ვართ, რომ პაშა ბანკი უკვე მეორედ არის Caspian Energy Forum-ის სპონსორი, ეს კიდევ ერთხელ ადასტურებს ჩვენს წარმატებულ თანამშრომლობას.“
პაშა ბანკი ბაქოში სათავო ოფისის მქონე ფინანსური ინსტიტუტია, რომელიც ოპერირებს აზერბაიჯანში, საქართველოსა და თურქეთში. პაშა ბანკი მსხვილ და საშუალო ზომის საწარმოებს სთავაზობს კორპორატიულ და საინვესტიციო საბანკო მომსახურებას.
Caspian Energy Forum Tbilisi – ის გახსნას დაესწრებიან საქართველოს პრემიერ მინისტრი გიორგი კვირიკაშვილი და სამთავრობო კაბინეტის ეკონომიკური ბლოკის წარმომადგენლები.
Caspian Energy Forum წელიწადში რამდენჯერმე ტარდება კასპია-შავი ზღვის და ბალტიის ქვეყნებში და წარმოადგენს კომფორტულ სივრცეს დიალოგისთვის ბიზნეს და სამთავრობო სექტორებს შორის. მას ასევე ესწრებიან რეგიონში ბიზნესის და ეკონომიკის საკითხებით დაინტერესებული ინვესტორები, ექსპერტები და ანალიტიკოსები. ფორუმს 500 დელეგატამდე დაესწრება, მათ შორის საქართველოს და აზერბაიჯანის სამთავრობო და ბიზნეს სექტორებიდან, ასევე საქართველოში აკრედიტებული დიპლომატიური და საერთაშორისო მისიების წარმომადგენლები.

PASHA Bank will  sponsor the 5th International Caspian Energy Forum Tbilisi – 2018 (www.caspianenergyforum.com) taking place in Tbilisi, Radisson Blu Iveria Hotel on 8 May.
Chairman of the Board of Directors and Chief Executive Officer of PASHA Bank Arda Arkun stressed the significance of Caspian Energy Forum, which has become a traditional platform to discuss projects in different sectors of economy.
“Conduction of Caspian Energy Forum in Tbilisi is particularly important with regard to the development of cooperation between Azerbaijan and Georgia, as well as the development of the business-to-government dialogue, establishment of business contacts and realization of ideas, projects and innovative products. PASHA Bank partnered the forum 3 years ago, when it was held in Tbilisi for the first time. We are glad to have the opportunity to support them this year too”, Arda Arkun emphasized.
First Deputy Chairman and Chief Executive Officer Telman Aliyev, in his turn, expressed gratitude to PASHA Bank for the support and active involvement, and said: “We are very pleased to see PASHA Bank among our sponsors, which once again shows the results of the fruitful and close cooperation.“
PASHA Bank is a Baku-based financial institution operating in Azerbaijan, Georgia and Turkey, providing corporate and investment banking services to large and medium-sized enterprises.
Prime Minister of Georgia Giorgi Kvirikashvili and the Cabinet members representing the economic bloc of Georgia are expected to attend the opening ceremony of Caspian Energy Forum Tbilisi – 2018.
The 5th International Caspian Energy Forum Tbilisi – 2018 has the official support of the Government of Georgia, the Government of the Azerbaijan Republic and the Caspian European Club.
Caspian Energy Forum is held several times a year in countries of the Caspian-Black Sea and Baltic regions and serves as traditional ground providing favourable conditions to activate a government-to-business dialogue, arrange meetings between representatives of the small and medium business, investors, experts and analysts who are interested in global cooperation of the business.
Up to 500 delegates will attend the Caspian Energy Forum Tbilisi-2018; among them will be members of the Government of Georgia and Azerbaijan, as well as representatives of business sector, and diplomatic and international missions accredited in Georgia.