პაშა ბანკის სამეთვალყურეო საბჭოს დაემატა ორი დამოუკიდებელი წევრი: გიორგი ღლონტი და ებრუ ოღან კნოტნერუსი.
პაშა ბანკის სამეთვალყურეო საბჭო ამჟამად შედგება ხუთი დირექტორისგან:
სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარე: ფარიდ მამმადოვი
სამეთვალყურეო საბჭოს წევრი: ჯალალ გასიმოვი
სამეთვალყურეო საბჭოს წევრი: შაჰინ მამმადოვი
სამეთვალყურეო საბჭოს დამოუკიდებელი წევრი: ებრუ ოღან კნოტნერუსი
სამეთვალყურეო საბჭოს დამოუკიდებელი წევრი: გიორგი ღლონტი
გიორგი ღლონტი და ებრუ ოღან კნოტნერუსი პაშა ბანკის სამეთვალყურეო საბჭოს დამოუკიდებელი წევრები 2018 წლის 31 დეკემბრიდან გახდნენ. ამასთანავე, ებრუ ოღან კროტნესური 2019 წლის 1-ლი იანვრიდან ბანკის აუდიტის კომიტეტის წევრია, ხოლო გიორგი ღლონტი კი აღნიშნული კომიტეტის თავმჯდომარე.
გიორგი ღლონტმა საბაკალავრო და სამაგისტრო განათლება, როგორც ფინანსისტმა და ეკონომისტმა საბანკო საქმის სპეციალიზებით თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში მიიღო.
საბანკო კარიერა მან 1992 წელს იბერია ბანკში საერთაშორისო ტრანზაქციების და დოკუმენტური ოპერაციების დეპარტამენტში ასისტენტის პოზიციაზე დაიწყო. 1994 წლიდან 1995 წლამდე კი ამავე დეპარტამენტის ხელმძღვანელად მუშაობდა. 1995-1996 წლებში გიორგი ღლონტი თიბისი ჯგუფის და ალმა თიბისის ფინანსურ დირექტორად დაინიშნა. ამავდროულად, იყო თიბისი ბანკის დირექტორთა საბჭოს და საკრედიტო კომიტეტის წევრი. 1996 წლიდან 1999 წლამდე თბილუნივერსალ ბანკში იკავებდა საერთაშორისო განყოფილების უფროსის პოზიციას. 1999-2003 წლებში გიორგი ღლონტი იყო PwC-თან ასოცირებული კომპანიის UBC International LTD (Audit & Consulting) მთავარი აღმასრულებელი ხელმძღვანელი, აქციონერი და მმართველი პარტნიორი. 2003 წლიდან 2005 წლამდე, საქართველოს სახალხო ბანკის გენერალური დირექტორის მოადგილის პოზიციაზე მუშაობდა. 2005 წელს პროფესიული კარიერა ეროვნულ ბანკში ვიცე-პრეზიდენტის თანამდებობაზე განაგრძო. ამავდროულად, 2008 წლამდე იყო ეროვნული ბანკის საბჭოს წევრი. 2008-2009 წლებში მუშაობდა საქართველოს სახალხო ბანკში (ამჟამად “ლიბერთი“), მთავარ აღმასრულებელ დირექტორად. 2009 წლიდან 2013 წლამდე კი კორ სტანდარტ ბანკის (ამჟამად „ტერა ბანკი“) მთავარი აღმასრულებელი დირექტორის თანამდებობას იკავებდა. 2013-2014 წლებში, გიორგი ღლონტი Phoenix Capital-ის მმართველი პარტნიორი და მთავარი აღმასრულებელი ხელმძღვანელი იყო. 2014 წელს საკაბელო ტელევიზია Super TV-ში აღმასრულებელი დირექტორის პოზიციაზე გადაინაცვლა. 2014 წლიდან დღემდე, GFTC-ის (SWIFT Service Bureau) არა-აღმასრულებელი ვიცე-პრეზიდენტის თანამდებობას იკავებს. ხოლო 2018 წელს, გახდა და დღემდე არის RSM Georgia Management & Consulting-ის მმართველი პარტნიორი.
ებრუ ოღან კნოტნერუსს ბაკალავრის ხარისხი ბიზნეს ადმინისტრირების მიმართულებით, ანკარის შუა აღმოსავლეთის ტექნიკურ უნივერსიტეტში მიენიჭა. მას არაერთი უმაღლესი საგანმანათლებლო პროგრამა აქვს გავლილი, მათ შორის: ავთენტური მართვის განვითარების პროგრამა ჰარვარდის ბიზნეს სკოლაში, სტრატეგიული განვითარების პროგრამა ლონდონის ბიზნეს სკოლაში და ლიდერობის პროგრამა კოლუმბიის უნივერსიტეტში.
საბანკო კარიერა ებრუ ოღან კნოტნერუსმა 1991 წელს, PAMUKBANK-ში შიდა აუდიტის დეპარტამენტში დაიწყო. 1993-1997 წლებში FINANSBANK-ში, საბიუჯეტო დაგეგმვისა და ფინანსური კონტროლის მენეჯერის თანამდებობას იკავებდა. 1997 წლიდან 1999 წლამდე, DEMIRBANK-ში, უცხოური ინვესტიციების დეპარტამენტში მენეჯერის პოზიციაზე მუშაობდა.
1999 წელს, ებრუ ოღან კნოტნერუსი OTTOMAN Bank-ს შეუერთდა, როგორც რისკების მენეჯმენტის და შიდა კონტროლის დეპარტამენტების ხელმძღვანელი, სადაც იმუშავა 2001 წლამდე.
2001-2003 წლებში, მან პროფესიული კარიერა BBVA Group - GARANTI Bank-ში განაგრძო, შვილობილი კომპანიების რისკების მენეჯმენტის დეპარტამენტის ხელმძღვანელად. 2016 წლიდან 2018 წლამდე კი, კომპანიის რისკების მენეჯმენტის დეპარტამენტის მმართველის პოზიციას იკავებდა.
2018 წელს ებრუ ოღან კნოტნერუსი პაშა ბანკს თურქეთში, როგორც საბჭოს დამოუკიდებელი წევრი შეუერთდა. ასევე, რისკების მენეჯმენტის საბჭოს წევრია და აუდიტის საბჭოს თავმჯდომარე.
პაშა ბანკი ბაქოში სათაო ოფისის მქონე ფინანსური ინსტიტუტია, რომელიც ოპერირებს აზერბაიჯანში, საქართველოსა და თურქეთში. პაშა ბანკი მსხვილ, საშუალო და მცირე ზომის საწარმოებს სთავაზობს კორპორაციულ და საინვესტიციო საბანკო მომსახურებას.

Changes in Composition of Supervisory Board of PASHA Bank
PASHA Bank is pleased to announce the appointment of George Glonti and Ebru Ogan Knottnerus as Independent Members of the Supervisory Board.
The Supervisory Board of PASHA Bank consists of five Directors and its current composition is as follows:
Chairman of the Supervisory Board: Farid Mammadov
Member of the Supervisory Board: Jalal Gasımov
Member of the Supervisory Board: Shahin Mammadov
Independent Member of the Supervisory Board: Ebru Ogan Knottnerus
Independent Member of the Supervisory Board: George Glonti
George Glonti and Ebru Ogan Knottnerus became Independent Members of the Supervisory Board of PASHA Bank on December 31st, 2018. Alongside with the new positions, on January 1st, 2019 Ebru Ogan Knottnerus was appointed as an Independent Member of Audit Committee, while George Glonti was appointed as the Chairman of Audit Committee.
George Glonti completed his education, BA and MBA, as Financier and Economist, with specialization in Banking, at the Tbilisi State University, in Georgia.
Having started his banking career in 1992 as an Assistant in International Operations and Documentary Transactions Department in Iberia Bank and later, became head of the same department in 1994 and held this position until 1995.
During 1995-1996 he continued his career as a Financial Director of TBC Group and Alma TBC; At a time, he also was the Member of the Board of Directors and Credit Committee of TBC Bank. Later, he held the position of Head of International Division in TbilUniversalBank from 1996 to1999.
Between years 1999-2003 George Glonti was the Managing Partner,CEO, and Shareholder of the UBC International LTD (Audit & Consulting), a company associated with PwC.
In 2003-2005 he was Deputy CEO of People’s Bank of Georgia. In 2005-2008 became Vice President of the National Bank of Georgia and the Member of the NBG Council. From 2008 to 2009 he was a CEO of the People’s Bank of Georgia (presently “Liberty”). In 2009 he became CEO of Kor Standard Bank (presently “Tera Bank”) and held the position until 2013.
In 2013-2014 George Glonti was the Managing Partner and CEO of the Phoenix Capital. From 2014 continued his career as CEO of the Super TV cable television. Since 2014, until the present, he has been holding the position of the Non-Executive Vice President of GFTC (SWIFT Service Bureau).
In 2018 he became and till present is the Managing Partner at the RSM Georgia Management & Consulting.
Ebru Ogan Knottnerus earned her bachelor’s degree in Business Administration at the Middle East Technical University (METU) in Ankara, Turkey. She also completed various executive education programs, such as: Authentic Leadership Development Programme at the Harvard Business School, Strategic Development Programme in London Business School and High Impact Leadership Programme at the Columbia University, USA.
Ebru Ogan Knottnerus started her banking career in 1991 in the Internal Audit Department of PAMUKBANK. Between years 1993-1997, she worked as Financial Control and Budget Planning Manager for FINANSBANK. She held Manager’s position in Foreign Investments Department for DEMIRBANK, during 1997-1999.
In 1999 Ebru Ogan Knottnerus joined OTTOMAN Bank and worked as Head of Risk Management and Internal Control Departments, until 2001. She continued her career at the BBVA Group - GARANTI Bank AŞ as Head of Subsidiaries’ Risk Management Department between 2001-2003 and from 2016 to 2018, she had been holding the position of the Head of Risk Management.
In 2018 Ebru Ogan Knottnerus joined PASHA Investment Bank Turkey as an Independent Board Member. She is a Member of Risk Management Committee and Chairwoman of Audit Committee.