პაშა ბანკი „ბიას“ მიერ ორგანიზებული საერთაშორისო საინვესტიციო ფორუმის სპონსორია
19 ივნისს, პაშა ბანკის სპონსორობითა და ბიას ორგანიზებით, თბილისში ყოველწლიური საერთაშორისო საინვესტიციო ფორუმი განვითარებადი ბაზრების ეკონომიკა: პერსპექტივები და გამოწვევები გაიმართა.
წელს ღონისძიებაზე 50-ზე მეტი მოწვეული სპიკერი წარდგა. ფორუმზე ისეთი საკითხები განიხილეს, როგორიც არის: ყოფილი საბჭოთა კავშირის ქვეყნების რეგიონული ეკონომიკა, საოჯახო ბიზნესები და ქონების მართვა, საინვესტიციო შესაძლებლობები, კერძო და ვენჩურული კაპიტალის საინვესტიციო პერსპექტივები და სალიზინგო შესაძლებლობები განვითარებადი ბაზრებისთვის.
ფორუმმა რეგიონის წინაშე არსებული გამოწვევებით დაინტერესებულ 500-ზე მეტ წამყვან ლიდერს უმასპინძლა, 15-ზე მეტი ქვეყნიდან.
ფორუმის ფარგლებში, ეკონომიკური და ფინანსური სექტორის წარმომადგენლებთან და მეწარმეებთან ინტერაქციული პრეზენტაციები და პანელური დისკუსიები გაიმართა . ასევე, შედგა B2B შეხვედრები პროექტის მფლობელებთან და მიზნობრივ ინვესტორებთან.
წლევანდელი ფორუმი ამჩამის (ამერიკის სავაჭრო პალატა საქართველოში) პრეზიდენტმა, მაიკლ კოუგვილმა და სს „ბიას“ აღმასრულებელმა დირექტორმა, აიეტ კუკავამ გახსნეს.
საერთაშორისო საინვესტიციო ფორუმის სამიზნე აუდიტორია მოიცავს რეგიონული საინვესტიციო საზოგადოების წარმომადგენლებს, მათ შორის: ხელისუფლების წარმომადგენლებს, მინისტრებს, გლობალური კომპანიების აღმასრულებლებს, საინვესტიციო სააგენტოებისა და საერთაშორისო ორგანიზაციების ხელმძღვანელებს, დიპლომატიურ მისიებს, ასოციაციების წარმომადგენლებსა და მედიას.

PASHA Bank sponsored BIA Forum 2019
More than 50 speakers were invited to discuss Regional Economy of Former Soviet Countries, Private & Venture Capital Investment Perspectives, Lease Finance Opportunities in Emerging markets and Investment Opportunities in FSU (Former Soviet Union) Countries.
The forum brought together FSU leaders from different leading companies to highlight investment opportunities in each country, prospective investors and IFIs to get a better insight of doing business in FSU environment and experts to share experience how to accelerate economic development via wealth management and family offices.
BIA Forum convened over 500 key leaders from more than 15 countries to enable collaboration opportunities in the region.
The event offered interactive keynote presentations and panel discussions with influencers, entrepreneurs and leaders in finance and economy. The forum also facilitated B2B meetings with the project owners and target investors, blended with plenty of networking time.
The welcome speech was delivered by Michael Cowgill, President of AmCham (American Chamber of Commerce in Georgia) and Aieti Kukava, CEO of JSC BIA.
BIA Forum provides a platform for presenting the regional opportunities, investment projects, M&A deals, innovative projects and target audience from the rest of the globe to attract FDI, facilitate sustainable development of regional economies as well as assist multinational corporations to enter the region.