პაშა ბანკი აშშ-ის დამოუკიდებლობის დღის აღნიშვნას შეუერთდა
პაშა ბანკი, ტრადიციულად, ამერიკის დამოუკიდებლობის დღის აღსანიშნავი იუბილის სპონსორია. ბანკი უკვე მეხუთე წელია უერთდება ამერიკის საელჩოსა და ამერიკის სავაჭრო პალატის საქართველოში მიერ ორგანიზებულ ღონისძიებას.
6 ივლისს Chargé d’affaires ელიზაბეტ რუდმა და ამერიკის სავაჭრო პალატის პრეზიდენტმა, მაიკლ ქაუგილმა 1500-ზე მეტ სტუმარს უმასპინძლეს. ამერიკის ეროვნული ჰიმნი საელჩოს თანამშრომელმა, ქეიტ ნათმა შეასრულა, ხოლო საქართველოს ჰიმნი - ნატალია ბლოველტმა.
ამერიკის სავაჭრო პალატა საქართველოში ერთ-ერთი ყველაზე დიდი საერთაშორისო ბიზნეს ასოციაციაა, რომელიც 200-ზე მეტ ქართულ და ამერიკულ კომპანიას აერთიანებს. AmCham 1998 წელს დაფუძნდა და საქართველოში ბიზნეს გარემოსა და ქართულ-ამერიკული ურთიერთიბების გაუმჯობესებას უწყობს ხელს.

PASHA Bank traditionally joined the celebration of the U.S. Independence Day. For the fifth year in a row, Bank is sponsoring the event, organized by U.S. Embassy in Georgia and the American Chamber of Commerce in Georgia (AmCham Georgia).
On July 6th, Chargé d’affaires Elizabeth Rood and AmCham Georgia President, Michael Cowgill welcomed around 1,500 guests, followed by the singing of the American national anthem by Katie Nutt from US Embassy and Georgian national Anthem by Natalia Blauvelt.
American Chamber of Commerce in Georgia (AmCham) is the largest international business chamber in Georgia with up to 200 company members. Founded in 1998, AmCham's primary objective is to promote US - Georgia ties and the improvement of the business environment in Georgia.