პაშა ბანკმა პარტნიორების და თანამშრომლების სახელით, საქველმოქმედო ორგანიზაციას „პირველი ნაბიჯი საქართველო“ აუტიზმის ცენტრის და დღის ცენტრის კოტეჯების მშენებლობისთვის 5 000 ლარი გადაურიცხა.
„პირველი ნაბიჯი საქართველო“ – 1998 წელს დაარსდა და მისი მიზანია ინტელექტუალური და ფიზიკური შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე ბავშვებისა და ახალგაზრდების ცხოვრების ხარისხის გაუმჯობესება და მათი უფლებების დაცვა.
პაშა ბანკის და ფონდის თანამშრომლობა პირველად 2015 წელს შედგა. ბანკმა ორგანიზაციას ახალი წელი გამორჩეულად მიულოცა და საჩუქრად რუსუდან ფეტვიაშვილის ნახატი „არჩევანი“ (2015, შერეული ტექნიკა, აბრეშუმი, 50*50სმ) გადასცა, მისი პირდაპირი ან აუქციონის გზით რეალიზაციის უფლებით. ამავე წელს, აღდგომის მისალოცად, პაშა ბანკმა ფონდს, თავისი პარტნიორების სახელით, 10 000 ლარი გადაურიცხა.
2018 წელს პაშა ბანკმა „პირველ ნაბიჯ საქართველოს“ აღდგომა ტრადიციული გარემოსდაცვითი აქტივობით მიულოცა. ფონდის ბენეფიციარების საცხოვრებელი გარემოს გაუმჯობესებისთვის, ბანკმა ორგანიზაციის ეზოში კავკასიური სოჭის ოცდაათი ძირი ხე დარგო.
„პირველი ნაბიჯი 21 წელია ზრუნავს განსაკუთრებული საჭიროებების მქონე ბავშვებზე. აუტიზმის ცენტრი 2002 წელს აშენდა და სასიცოცხლოდ მნიშვნელოვანი გახდა სარემონტო სამუშაოების ჩატარება. ცენტრის რემონტი კი მხოლოდ ერთგული მეგობრების დახმარებით შევძელით. პაშა ბანკი ნამდვილად გამოირჩევა მაღალი სოციალური პასუხისმგებლობით და ყოველთვის მზად არის დაეხმაროს მათ ვისაც ეს ყველაზე მეტად სჭირდება. „პირველი ნაბიჯის“ და პაშა ბანკის მეგობრობა უკვე 7 წელია გრძელდება და სექტემბერში ბავშვები მათი დახმარებით სუფთა და უსაფრთხო გარემოში მიიღებენ მათთვის ასე საჭირო მომსახურებებს“. - განაცხადა „პირველი ნაბიჯი საქართველოს“ დირექტორმა, თამარ ზაალიშვილმა.
„პაშა ბანკი განაგრძობს კორპორაციული სოციალური პასუხისმგებლობის ფარგლებში საქველმოქმედო და გარემოსდაცვითი აქტივობების განხორციელებას. იმედი გვაქვს, რომ ჩვენი კლიენტები და პარტნიორები, ფონდთან „პირველი ნაბიჯი საქართველო“ თანამშრომლობას დადებითად შეაფასებენ. როგორც მაღალი კორპორაციული სოციალური პასუხისმგებლობის მქონდე კომპანია, ვიზიარებთ ფონდის ხედვას და მადლობას ვუხდით მათ განხორციელებული პროექტებისთვის. იმედი გვაქვს, ჩვენი მცირედი წვლილით და ერთობლივი ძალებით, კიდევ ერთ ნაბიჯს გადავდგამთ, ფონდის ბენეფიციარებისთვის უკეთესი გარემოს შესაქმნელად.“ - განაცხადა პაშა ბანკის საზოგადოებასთან ურთიერთობის და მარკეტინგის დეპარტამენტის უფროსმა, ანანო ქორქიამ.

PASHA Bank supports charity organization “First Step Georgia” to build the autism center
PASHA Bank supported charity organization “First Step Georgia” to build the autism center by donating GEL 5 000, on behalf of its partners and employees.
First Step Georgia was founded in 1998 and its mission is to enhance the quality of life of children and youth with intellectual and physical disabilities.
In 2015 PASHA Bank and “First Step Georgia” cooperated for the first time, as the bank congratulated New Year to charity organization by donating a painting by Rusudan Petviashvili - “The Choice” (2015, mixed media painting, silk, 50X50cm) to the fund with the right to sell it directly or via auction. The funds raised from the sale of the painting were applied for the educational needs of children with intellectual and physical disabilities. The same year, the bank donated GEL 10 000 to the organization, to celebrate Easter.
In 2018 the Bank congratulated Easter by planting 30 Caucasian Fir trees in the yard of “First Step” to significantly improve the living environment of the organization’s beneficiaries.
“First Step Georgia has been supporting children with special needs for 21 years. The building of Autism program was built in 2002 and it was vital to carry out renovation works which became possible only with the help and support of our devoted friends. PASHA Bank is distinguished by its high corporate social responsibility and is always ready to support those who are in urgent need of help. Ties of friendship between First Step and PASHA Bank count 7 years already and thanks to their contribution, from September we will be able to serve our children in a cleaner and safer environment”. –Tamar Zaalishvili, Director of First Step.
“PASHA Bank has always been active in CSR related activities and we plan to continue so. We believe in the importance of supporting such initiatives and hope, that our clients and partners will appreciate our cooperation with the “First Step Georgia”. We would like to thank them for every project they have executed so far; And we hope that our small contribution together with all the other supporters will serve as another step forward to a better life of the fund’s beneficiaries.” – said Anano Korkia, Head of PR and Marketing Department of PASHA Bank.