პაშა ბანკმა ტყის საერთაშორისო დღე გარემოსდაცვითი აქტივობით აღნიშნა
21 მარტს, პაშა ბანკის თანამშრომლებმა კიდევ ერთი გარემოსდაცვითი აქტივობა განახორციელეს. მოხალისეებმა კრწანისის ტყე-პარკში (ასევე ცნობილია, როგორც ფონიჭალის ნაკრძალი), 2 ჰექტრის ფართობის ტერიტორია  უკვე მესამედ დაასუფთავეს.
პაშა ბანკმა აღნიშნული ტერიტორიის სუფთად შენარჩუნებაზე პასუხისმგებლობა 2018 წლის 22 აპრილს, დედამიწის დღეს აიღო, როცა ბანკი, ორგანიზაცია CENN-ის მიერ ინიცირებულ მასშტაბურ გარემოსდაცვით კამპანიას - „გარემოს გულისთვის" შეუერთდა. აღნიშნული პასუხისმგებლობა ითვალისწინებს წინასწარ „ნაშვილები“ ტერიტორიის პერიოდულად დასუფთავებას.
პაშა ბანკი უკვე მესამე წელია პარტნიორების და თანამშრომლების სახელით, სხვადასხვა სახის გარემოსდაცვით აქტივობებს ახორციელებს. 2018 წლის ბოლოს, ახალი წლის მისალოცად, ბანკის ინიციატივით, აჯამეთის დაცულ ტერიტორიაზე 2019 ძირი ქართული მუხა (Quercus Iberica)  და იმერული მუხა (Quercus Imeretina) დაირგო. ეს უკანასკნელი შესულია წითელ ნუსხაში და მინიჭებული აქვს გადაშენების საფრთხის პირას მყოფი მცენარის სტატუსი.
პაშა ბანკის გარემოსდაცვითი აქტივობები:
• 2017 წლის დადგომის მისალოცად, კლიენტების და პარტნიორების სახელზე პაშა ბანკმა 2017 ძირი ხე დარგო ბორჯომის მახლობლად, დამწვარი ტყის აღსადგენად; აღნიშნული აქტივობა პაშა ბანკმა 2018 წლის დადგომის მისალოცადაც გაიმეორა და ამჯერად 2018 ძირი ხის დარგვა დააფინანსა;
• 2018 წლის სააღდგომო აქტივობა: არასამთავრობო ორგანიზაცია „პირველი ნაბიჯის“ ეზოში, კავკასიური სოჭის ოცდაათი ხის დარგვა, რაც მნიშვნელოვნად გააუმჯობესებს ფონდის ბენეფიციარების საცხოვრებელ გარემოს;
• 2017 წ. - პროექტის „აღადგინე“ მხარდასაჭერად, პაშა ბანკმა 500 ძირი ხე დარგო, ასევე ბორჯომის ტყის აღსადგენად;
• 2017 წ. - პაშა ბანკმა „აღადგინესთან“ და კომპანია „კრიალასთან“ ერთად წამოიწყო პროექტი, რომელიც გულისხმობდა ორგანიზაციებიდან მაკულატურის შეგროვებას გადასამუშავებლად: ყოველი შეგროვილი კილოგრამი ქაღალდის სანაცვლოდ, 13 თეთრი გადაირიცხა „აღადგინეს“ ანგარიშზე. აღნიშნულ კამპანიაში ჩაერთო 110 კომპანია, შეგროვდა 19.5 ტონა მაკულატურა და ჯამში დაფინანსდა 300 ხის დარგვა;
• 2017 წლის აღდგომის მისალოცად  კლიენტების და პარტნიორების სახელზე პაშა ბანკმა აჯამეთის დაცულ ტერიტორიაზე 1000 ძირი ქართული და იმერული მუხა დარგო.
• 2017 წლის გაზაფხულზე, სოფელ კონდოლში, პაშა ბანკის მხარდაჭერით, როტარი კლუბი თბილისი ამბასადორის ეკო-პროექტი განხორციელდა, რომლის ფარგლებშიც მოხდა სკოლის ეზოში სკვერის გაშენება, ხეების დარგვა და ეკო-კლუბის ჩამოყალიბება;
• 2017 წლის 1 ივნისს, ბავშვთა საერთაშორისო დღესთან დაკავშირებით, Georgia Today-სთან ერთად, პაშა ბანკმა თბილისის ათ სკოლას ქართული სოჭის ნერგები საჩუქრად გადასცა.

PASHA Bank celebrated International Day of Forests by environmental-friendly activity
On March 21st, PASHA Bank’s employees engaged in their traditional CSR activity. For the third time, the volunteers cleaned up 2 hectares of territory in the Krtsanisi Forest (also known as Ponichala Reserve).
PASHA Bank took responsibility to keep the mentioned, “adopted” territory clean in 2018, on the Earth Day, April 22nd, when Bank joined a larger scale environmental campaign “Keep Georgia Beautiful” by CENN.
It has been three years, that PASHA Bank has actively been involved in environmental-friendly activities on behalf of its partners and clients. Towards the end of 2018, to celebrate New Year, the Bank planted 2019 Georgian Oak (Quercus Iberica) and Imeretian Oak (Quercus Imeretina) trees, the latter of which is in the Red List of threatened species of plants.
Environmental projects carried out by PASHA Bank:
Planting 2017 trees as a new year gift for its clients and partners near Borjomi, to rehabilitate the area that got burnt down in 2008; this activity was repeated to welcome the year 2018 by financing the planting of 2018 trees in the same area;
Planting 30 Caucasian Fir trees in the yard of “First Step”, that will significantly improve the living environment of the organization’s beneficiaries;
Planting additional 500 trees near Borjomi as a part of “Aghadgine” campaign;
Initiation of a project aiming at collecting paper for recycling, where companies donated used paper and in return for each kilogram, 0,13 GEL was transferred to “Aghadgine” campaign; As a result, 110 companies enrolled, 19.5 tons of used paper was collected and planting of 300 trees was funded;
Planting 1,000 Georgian Oak (Quercus Iberica) and Imeretian Oak (Quercus Imeretina) trees in Ajameti Managed Reserve;
Supporting the green project by Rotary Club Tbilisi Ambassador carried out in Kondoli village (Telavi region, Kakheti), which implied planting trees in the schoolyard, building a playground and formation of the eco-club;
Donating Caucasian Fir trees to ten schools in Tbilisi in the scope of Georgia Today’s CSR project on International Children’s Day, June 1st.