პაშა ბანკი ჰეიდარ ალიევის 100 წლის იუბილესადმი მიძღვნილი გალა კონცერტის სპონსორია
2023 ძალიან მნიშვნელოვანი წელია, როგორც აზერბაიჯანის, ასევე საქართველოსთვის. დიდია მისი როლი ორ მეზობელ ქვეყანას შორის ურთიერთობების ჩამოყალიბებასა და პოლიტიკურ–ეკონომიკური ურთიერთობების გაძლიერებაში.
პაშა ბანკის მხარდაჭერით 2 ივნისს, თბილისის ოპერისა და ბალეტის სახელმწიფო თეატრმა ჰეიდარ ალიევის 100 წლის იუბილესადმი მიძღვნილ გალაკონცერტს უმასპინძლა.
მაყურებლის წინაშე ქართველი და აზერბაიჯანელი შემსრულებლები წარდგნენ. კონცერტზე უკრავდა თბილისის ოპერისა და ბალეტის ორკესტრი, ცნობილი აზერბაიჯანელი დირიჟორის იალჩინ ადიგეზალოვის ხელმძღვანელობით.
ღონისძიების გახსნისას აუდიტორიას სიტყვით მიმართეს საქართველოსა და აზერბაიჯანის ოფიციალურმა პირებმა. მაყურებელს მიმართა აზერბაიჯანის ელჩმა საქართველოში, ფაიგ გულიევმა და ასევე საქართველოს ვიცე-პრემიერმა, ლევან დავითაშვილმა. მათ ისაუბრეს ჰეიდარ ალიევის ფიგურის წვლილზე, რაც მას მიუძღვის ორი ქვეყნის მეგობრობაში.
ამის შემდეგ კი სცენა უკვე მუსიკოსებს დაეთმოთ. ელისო ბოლქვაძე, იალჩინ ადიგეზალოვი, თეიმურაზ გუგუშვილი, ელმინა ჰასანოვა, ეს იმ მუსიკოსთა ჩამონათვალია ვინც კიდევ უფრო გაალამაზა საღამო.
მაყურებლებს გადაეცათ სსს „აზერბაიჯანის ტელერადიომაუწყებლობის“ ავტორობით შექმნილი, დიდი ლიდერის 100 წლისთავისადმი მიძღვნილი წიგნები, რომელშიც განსაკუთრებული ადგილი დაეთმო მის ბიოგრაფიას, ქრონოლოგიურ ფაქტებს და პოლიტიკოსთა მოსაზრებებს.
პაშა ბანკი კიდევ ერთხელ ულოცავს სრულიად აზერბაიჯანს და საქართველოს, ეროვნული ლიდერის, ჰეიდარ ალიევის 100 წლის იუბილეს.

Pasha Bank is proud to be the sponsor of the gala concert dedicated to the 100th anniversary of Heydar Aliyev
6/27/2023
Pasha Bank is proud to be the sponsor of the gala concert dedicated to the 100th anniversary of Heydar Aliyev.
2023 is a very important year for both countries, Azerbaijan and Georgia. Role of Heydar Aliyev in establishing relations between two neighboring countries and strengthening political-economic relations is huge.
With the support of Pasha Bank, on June 2, Tbilisi State Opera and Ballet Theater hosted a gala concert dedicated to the 100th anniversary of Heydar Aliyev.
Georgian and Azerbaijani artists performed in front of the audience. Tbilisi Opera and Ballet Orchestra, led by the famous Azerbaijani conductor Yalchin Adigezalov, played at the concert.
Officials from Georgia and Azerbaijan addressed the audience at the opening of the event. Azerbaijan's ambassador to Georgia, Faig Guliyev, as well as Georgia's vice prime minister, Levan Davitashvili, addressed the audience. They talked about the contribution of the figure of Heydar Aliyev to the friendship between the two countries.
After that, the stage was given to the musicians. Eliso Bolkvadze, Yalchin Adigezalov, Teimuraz Gugushvili, Elmina Hasanova, this is the list of musicians who made the evening even more beautiful.
Guests were given the books dedicated to the 100th anniversary of the great leader created by JSC "Azerbaijan Television and Radio Broadcasting", in which a special place was devoted to his biography, chronological facts and opinions of politicians.
Pasha Bank congratulates all of Azerbaijan and Georgian on the 100th anniversary of national leader Heydar Aliyev.