ცვლილება პაშა ბანკის დირექტორთა საბჭოში
პაშა ბანკის სამეთვალყურეო საბჭოს გადაწყვეტილებით 2023 წლის 26 ოქტომბრიდან პაშა ბანკის დირექტორთა საბჭოს ყავს ახალი თავმჯდომარე და გენერალური დირექტორი - რამილ იმამოვი
პაშა ბანკის დირექტორთა საბჭო ამჟამად შედგება ოთხი დირექტორისგან:
დირექტორთა საბჭოს თავმჯდომარე: რამილ იმამოვი
დირექტორთა საბჭოს წევრი: პარვინ მამმადოვი
დირექტორთა საბჭოს წევრი: ანზორ მანწკავა
დირექტორთა საბჭოს წევრი: ლევან ალადაშვილი
რამილ იმამოვი  პაშა ბანკის დირექტორთა  საბჭოს  წევრი 2023 წლის 27 ოქტომბრიდან გახდა.ამასთანავე, რამილ იმამოვი - პაშა ბანკი საქართველოს გენერალური დირექტორია
რამილ იმამოვმა დაამთავრა აზერბაიჯანის სახელმწიფო ეკონომიკური უნივერსიტეტი, ბაკალავრის და მაგისტრატურის ხარისხით ეკონომიკური რეგულირების მიმართულებით. მან ასევე დაამთავრა დიუკის უნივერსიტეტის ASEP პროგრამა და Erickson Coaching International.
მისი კარიერა დაიწყო Bank of Baku OJSC-ში, მიკრო ფინანსებისა და იპოთეკის განყოფილების სპეციალისტის თანამდებობაზე, შემდეგ კი Bank Respublika OJSC-ის ფილიალის მენეჯერად, სადაც მართავდა გაყიდვებსა და უზრუნველყოფდა მომსახურების ხარისხს. 2010 წელს შეუერთდა Kapital Bank OJSC-ში ფილიალების ქსელის მართვის დეპარტამენტის დირექტორის თანამდებობაზე.
2018 წელს ბატონი რამილი გახდა საცალო გაყიდვების მთავარი ოფიცერი Kapital Bank OJSC-ში. ის წარმატებით მართავდა მრავალ დეპარტამენტს და ხელმძღვანელობდა გაყიდვების სტრატეგიებს.
ბატონი რამილი 2023 წლის ოქტომბრიდან დაინიშნა სს პაშა ბანკი საქართველოს აღმასრულებელ დირექტორად ასევე სამეთვალყურეო საბჭოს დირექტორად.

PASHA Bank Georgia is pleased to announce the appointment of Mr. Ramil Imamov as Chairman of the Board of Directors and CEO as of October 26th, 2023.
The Board of Directors of Pasha Bank Georgia now comprises four directors:
Chairman of the Board of Directors: Ramil Imamov
Member of the Board of Directors: Parvin Mammadov
Member of the Board of Directors: Anzor Mantskava
Member of the Board of Directors: Levan Aladashvili
Ramil Imamov was appointed as the Chairman of the Board of Directors and Chief Executive Officer of PASHA Bank Georgia.
From October 2023 Ramil Imamov has been appointed as the Chairman of PASHA Bank Georgia’s Board of Directors and acting CEO, following the decision of JSC PASHA Bank Georgia supervisory board.
Ramil Imamov is an accomplished banking professional with a strong track record. He holds both a Bachelor’s and Master’s Degrees in Economic Regulation from Azerbaijan State Economic University. He also graduated Duke university’s ASEP program and Erickson Coaching International.
His career began at Bank of Baku OJSC, starting as a Specialist in the Micro Finance and SME Section and later as a Branch Manager at Bank Respublika OJSC, where he managed sales and ensured service quality. In 2014, he joined Kapital Bank OJSC as the Director of the Branch Network Management Department.
In 2018, Ramil Imamov assumed the role of Chief Retail Sales Officer at Kapital Bank OJSC. He successfully managed multiple departments and leads retail business.
Ramil Imamov was appointed as the Chief Executive Officer at JSC PASHA Bank Georgia starting in October 2023.