პაშა ბანკის დაფინანსებით სოციალურად დაუცველ და წარჩინებულ სტუდენტებს ტრენინგი ჩაუტარდათ
პაშა ბანკის დაფინანსებით თბილისის ჰიპო ფონდმა და ინტელექტის და განათლების საერთაშორისო სკოლამ  ISIE სოციალურად დაუცველი და მაღალი აკადემიური მოსწრების მქონე სტუდენტებისთვის  ერთდღიანი გასვლითი ტრენინგი ჩაატარა. ტრენინგის მიზანი იყო სტუდენტებისთვის საინტერესო თემებზე გამოცდილების გაზიარება და საბაზისო ინფორმაციის მიწოდება, ასევე მათი ინტეგრაცია და ურთიერთობა არაფორმალურ გარემოში.
მონაწილეების შერჩევა აპლიკაციების საფუძველზე მოხდა.
სპეციალურად ტრენინგისთვის მოწვეულმა სპიკერებმა, მაკა ასათიანმა (უნიქარდი, მარკეტინგის დირექტორი), ბიძინა ქუმსიაშვილმა (თბილისის ჰიპო ფონდის დამფუძნებელი, პენსილვანიის უნივერსიტეტის ლექტორი), ჯემალ არჯევანიძემ (თბილისის ევროპული ახალგაზრდული ცენტრის სპეციალისტი) და თორნიკე ჩარგეიშვილმა (მშვიდობის კორპუსის რეგიონალური კოორდინატორი) ისაუბრეს ისეთ თემებზე, როგორიცაა: პროექტების წერა, მარკეტინგი და ეფექტური კომუნიკაცია, მოხალისეობა და არაფორმალური განათლება.  პროექტის მხარდამჭერებს შორის იყვნენ: თბილისის მერია, Wehelp.ge, Generations For Peace,Tbilisi life.
„ჩვენ სიამოვნებით ჩავერთეთ აღნიშნულ პროექტში, რადგან, ვთვლით, რომ აქ გაზიარებული ინფორმაცია და გამოცდილება სასარგებლო იქნება სტუდენტებისთვის. პაშა ბანკისთვის საგანმანათლებლო პროექტების მხარდაჭერა შეიძლება ითქვას, უკვე ტრადიციად იქცა. ჩვენი მიზანია ხელი შევუწყოთ საქართველოში და ჩვენს რეგიონში ეკონომიკის და ბიზნესის განვითარებას, რისთვისაც განათლება ნამდვილად აუცილებელი წინაპირობაა,“ - განაცხადა ანანო ქორქიამ, პაშა ბანკის საზოგადოებასთან და მარკეტინგის დეპარტამენტის უფროსმა.

PASHA Bank sponsored a one-day training organized by Tbilisi Hippo Fund and International School of Intellect and Education (ISIE). The training was arranged for the socially vulnerable students and those with high academic performance. The training was held near Tbilisi in a specially selected casual atmosphere, so that the participants could freely communicate, share opinions and gain basic knowledge about the various subjects.
The participants were chosen based on their applications and motivation letters.
Specially invited speakers Maka Asatiani (Unicard, Marketing Director), Bidzina Kumsiashvili (Founder at Tbilisi Hippo Fund, lecturer at Pennsylvania University), Jemal Arjevanidze (Specialist at Tbilisi European Youth Center) and Tornike Chargeishvili (Peace Corps Regional Coordinator) presented the following topics: Writing projects, marketing and effective communication, volunteering and informal education. The project was supported by Tbilisi City Hall, Wehelp.ge, Generations for peace and Tbilisi life.
“PASHA Bank happily agreed to support this project as we think that the experience would benefit the students in a variety of ways. It has become something of a tradition for PASHA Bank to sponsor educational projects, as we believe in the effectiveness and importance of such initiatives. We strive to contribute to the growth and development of the Georgian and regional economy and business with quality education being an absolute pre-requisite,” – said Anano Korkia, Head of PR and Marketing at PASHA Bank.