ბიზნეს კაფეს მეხუთე შეხვედრა
29 ივნისს სასტუმრო ROOMS Hotel Tbilisi-ში ბიზნეს კაფეს რიგით მეხუთე შეხვედრა გაიმართა. ბიზნეს კაფე საკონსულტაციო და საძიებო კომპანია „ინსორსის“ მიერ ინიცირებული პროექტია, რომელიც პირველივე დღიდან პაშა ბანკის ექსკლუზიური მხარდაჭერით ხორციელდება.
ბიზნეს კაფეს შეხვედრას ტრადიციულად დაესწრნენ სხვადასხვა მსხვილი კომპანიების მაღალი რგოლის მენეჯერები და განიხილეს თემა „ინოვაციების მართვა“, რომელიც სპეციალურად მოწვეულმა სტუმარმა, საქართველოს ეროვნული ბანკის ყოფილმა პრეზიდენტმა, გიორგი ქადაგიძემ წარადგინა.
ბიზნეს კაფეს პირველი შეხვედრა 2015 წლის ოქტომბერში შედგა. მის მიმართ ინტერესი მნიშვნელოვნად იზრდება, რასაც შეხვედრების ფორმატი და განხილული თემების აქტუალობა განაპირობებს. წლის განმავლობაში ინსორსი და პაშა ბანკი კიდევ სამ შეხვედრას უმასპინძლებენ.
ბიზნეს კაფეს ფორმატის შეხვედრები საქართველოში პირველად ტარდება და ემსახურება ბიზნესის სფეროში მიმდინარე პროცესების და სიახლეების განხილვას. ყოველ შეხვედრას ესწრება საშუალოდ ოცამდე სტუმარი და სპეციალურად მოწვეული მოდერატორი, რომელიც უზრუნველყოფს საკუთარი და დამსწრეთა გამოცდილებების გაზიარებას ერთმანეთთან.
ბიზნეს კაფეს შეხვედრების მოდერატორებს შორის იყვნენ: დავით გოგიჩაიშვილი, ალექსანდრე ჯეჯელავა (ამჟამად საქართველოს განათლების მინისტრი), ანდრო დგებუაძე და პაპუნა ტოლიაშვილი.
შეხვედრებზე განიხილება ისეთი საკითხები, როგორიცაა: „ორგანიზაციული კულტურა“, „ადამიანური რესურსების მართვა“, „მენეჯმენტი 3.0 - ანუ უკუღმა წაკითხული MBA -ს წიგნები“ და „წრიული ორგანიზაციული სტრუქტურები“.
„მსხვილი კომპანიების მაღალი რგოლის მენეჯერებს შორის ბიზნეს კაფეს მიმართ მზარდი ინტერესი, ვფიქრობ, რომ განპირობებულია სპეციალურად მოწვეული მოდერატორებით და ყურადღებით შერჩეული თემებით. გიორგი ქადაგიძის მოსმენა თემაზე „ინოვაციების მართვა“ ცალსახად ძალიან საინტერესო იყო და სტუმრებმა ამჯერადაც გამოხატეს კმაყოფილება შეხვედრაზე დასწრებით. აქვე უნდა ავღნიშნო, რომ კომპანია „ინსორსთან“ პარტნიორობა აღნიშნულ პროექტზე ნამდვილად გამორჩეულად პროდუქტიული და სასიამოვნოა,“ აღნიშნა ანანო ქორქიამ, პაშა ბანკის საზოგადოებასთან ურთიერთობის და მარკეტინგის დეპარტამენტის უფროსმა.

Fifth meeting of Business Cafe
On June 29th ROOMS Hotel Tbilisi hosted the fifth meeting of Business Café - a project initiated by Insource, Executive Search & Consulting Company and exclusively being supported by PASHA Bank from day one. The session hosted the representatives of top management of the leading companies with a special guest – Giorgi Kadagidze, former President of National Bank of Georgia, who presented the topic for discussion “Innovation Management”.
The first meeting of Business Café was held in October, 2015 and since has significantly grown in popularity as it is a format that covers the topics of high relevance to the business community. Insource and PASHA Bank plan to organize three more meetings till the end of the year.
It is the first time for this kind of meetings to be held in Georgia and they serve as a place for discussions on the current processes and news from different fields of business. The meetings host up to 20 participants and are moderated by a special guest who engages the attendees into experience-sharing.
Among the moderators of the Business Café meetings were: David Gogichaishvili, Alexander Jejelava (currently Minister of Education of Georgia), Andro Dgebuadze and Papuna Toliashvili.
Topics discussed at Business Café meetings are rather diverse: „management of human resources“, „organizational corporate culture“, „Management 3.0 or MBA Books in Mirror“ and „Circular Organizational Structures“.
“We believe that the rising interest in Business Café among the top management of leading Georgian companies is due to the carefully selected topics and the prominence of invited special moderators. Listening to Giorgi Kadagidze deliver an interactive presentation on Innovation Management was extremely interesting and duly appreciated by our guests. I also need to emphasize that partnership with Insource on this project is outstandingly productive and pleasant,” said Anano Korkia, Head of PR and Marketing Department at PASHA Bank.