პაშა ბანკი - Spotlight 2016-ის გენერალური სპონსორი
2016 წლის 10 სექტემბერს სასტუმრო რედისონ ბლუ ივერიაში გაიმართა წლის მთავარი მარკეტინგული ღონისძიება Spotlight 2016, რომლის გენერალური სპონსორი უკვე მეორე წელი ზედიზედ იყო პაშა ბანკი.
Spotlight 2013 წლიდან ტარდება, აქ ქართველი მარკეტერები და სხვა პრაქტიკოსი პროფესიონალები მსმენელს საკუთარ გამოცდილებას უზიარებენ. წელს ღონისძიებას 450-მდე სტუმარი ესწრებოდა, რომელთა შორის იყვნენ ადგილობრივი და საერთაშორისო კომპანიების საზოგადოებასთან ურთიერთობის და მარკეტინგის სპეციალისტები, სარეკლამო სააგენტოების წარმომადგენლები და აღნიშნული სფეროთი დაინტერესებული ადამიანები.
2015 წლის Spotlight-ზე პაშა ბანკმა წარმოადგინა ახალი პროექტი Spotlight Marketing Library, რომელიც განხორციელდა Spotlight-სა და თბილისის მედიათეკასთან ერთად. პროექტის მიზანია ერთ კომფორტულ სივრცეში მოუყაროს თავი მარკეტინგის, ბრენდინგის, PR და სხვა მომიჯნავე დარგების თანამედროვე პროფესიულ ლიტერატურას და გახადოს ხელმისაწვდომი ნებისმიერი მსურველისთვის.
წელს პაშა ბანკმა Spotlight Marketing Library-ის 50-ზე მეტი ახალი წიგნი გადასცა. Spotlight-ის სტუმრებს ჰქონდათ საშუალება, სპეციალურ სტენდთან დარეგისტრირებულიყვნენ მედიათეკის აბონემენტებზე, რომლებიც პაშა ბანკისგან საჩუქრად გადაეცათ.
„პაშა ბანკი უკვე სამი წელია საქართველოში ოპერირებს და ამ პერიოდის განმავლობაში არაერთ პროფესიულ-საგანმანათლებლო პროექტს დაუჭირა მხარი. Spotlight ერთ-ერთი ასეთი პროექტია, რომელიც მარკეტინგის და მომიჯნავე დარგების სპეციალისტებისთვის ქმნის პლატფორმას ცოდნის და გამოცდილების გასაზიარებლად. მოხარული ვართ, რომ პაშა ბანკი უკვე მეორე წელია Spotlight-ის გენერალური სპონსორია და ჩვენი საერთო პროექტები Spotlight Marketing Library და ანალიტიკური სტატიების რუბრიკა მარკეტერზე პოპულარობით სარგებლობს ამ სფეროთი დაინტერესებულ მკითხველებში.“ - აღნიშნა ანანო ქორქიამ, პაშა ბანკის საზოგადოებასთან ურთიერთობის და მარკეტინგის დეპარტამენტის უფროსმა.
“პაშა ბანკთან ჩვენ უკვე 2 წელზე მეტია ვთანამშრომლობთ. ამ ხნის განმავლობაში მათი ძალიან დიდი მხარდაჭერით ჩატარდა  Spotlight-ის ორი ღონისძიება, რომელთა ვიდეოჩანაწერები არის საჯარო და მათ ათასობით ადამიანი უყურებს. პაშა ბანკთან საერთო მნიშვნელოვან პროექტებს შორისაა Spotlight Marketing Library, რომლის ფარგლებშიც პაშა ბანკმა თანამედროვე პროფესიული ლიტერატურა შემოიტანა საქართველოში და ასევე, ჩვენი ერთ-ერთი ფავორიტი რუბრიკა Marketer-ზე, სადაც ჩვენს მკითხველს ვთავაზობთ ჰარვარდის, კელოგის, სტენფორდის ანალიტიკური სტატიების ქართული თარგმანს. ეს არის კარგი მაგალითი ორი კომპანიის ეფექტური პარტნიორობის და პაშა ბანკის ნებისმიერი ინიციატივა გრძელვადიან ეფექტს მოახდენს ბიზნეს საზოგადოების განვითარებაზე, ვინაიდან წიგნებს, სტატიებს და ვიდეოჩანაწერებს წლების განმალობაში მეტი და მეტი ადამიანი ნახავს და წაიკითხავს.”- განაცხადა აკო ახალაიამ, მარკეტერის დამფუძნებელმა.

PASHA Bank – General Sponsor of Spotlight 2016
On September 10th, 2016 the year’s major marketing event Spotlight 2016 took place in Radisson Blu Iveria hotel. For the second year PASHA Bank was the general sponsor of the event.
Spotlight takes place since 2013 and it hosts Georgian marketers and other professionals to share their experience with the public and colleagues. This year above 450 guests attended the event, among them PR and marketing specialists of the local and international companies, advertising agencies and those merely interested in the subject.
Last year PASHA Bank launched a new project Spotlight Marketing Library that aims to create a single comfortable space with the professional literature in Marketing, Branding, PR and other related fields that will be available for everyone interested in these topics.
This year PASHA Bank donated more than 50 books to the library and those Spotlight guests who registered at the Spotlight Marketing Library stand received free reader passes from PASHA Bank.
“PASHA Bank operates in Georgia for 3 years already and during this period we have regularly supported educational and professional projects. Spotlight is one of this kind as it creates a platform for marketing and advertising professionals to share their knowledge and experience with each other. We are proud to sponsor Spotlight for the second time and that our mutual projects Spotlight Marketing Library and analytical rubric on Marketer.ge are very popular among those interested in the sphere.” – said Anano Korkia, Head of PR and Marketing at PASHA Bank.
„Our cooperation with PASHA Bank started 2 years ago and since then the Bank sponsored Spotlight twice, the video records of which are public and viewed by thousands of users. We have also joined our forces on two major projects: Spotlight Marketing Library where one will find the most contemporary professional literature that is brought to it by PASHA Bank and our favorite rubric on Marketer, where we translate and publish the analytical articles by Harvard, Stanford, Kellogg. Our partnership with PASHA Bank is a good example of companies’ productive collaboration and the initiatives that come from PASHA Bank have a long term effect on the development of our business society as the books, articles and videos are consumed by more and more people each year.“- said Ako Akhalaia, founder of Marketer.