პაშა ბანკის ექსკლუზიური მხარდაჭერით გრძელდება საკონსულტაციო კომპანია „ინსორსის“ მიერ ორგანიზებული „ბიზნეს კაფეს“ შეხვედრები. 29 სექტემბერს გაიმართა რიგით მეექვსე შეხვედრა, რომელსაც, ტრადიციულად, ესწრებოდნენ სხვადასხვა მსხვილი კომპანიის მაღალი რგოლის მენეჯერები.
სპეციალურად მოწვეულმა მოდერატორმა, ლადო გურგენიძემ, რომელიც საქართველოს ყოფილი პრემიერ-მინისტრი და ამჟამად „ლიბერთი ბანკის" სამეთვალყურეო საბჭოს აღმასრულებელი თავმჯდომარეა, დამსწრეებს წარუდგინა თემა “აზრები მენეჯმენტსა და ლიდერობაზე”.
ბიზნეს კაფეს შეხვედრები 2015 წლის ოქტომბრიდან იმართება და მის მიმართ ინტერესი მუდმივად იზრდება, ვინაიდან ასეთი ფორმატის შეხვედრები საქართველოში პირველად ტარდება და საშუალებას აძლევს დამსწრეებს უნიკალურ, ინტერაქტიულ ფორმატშიმოუსმინონ ინდუსტრიის ლიდერებს, განიხილონ ბიზნესის სფეროში მიმდინარე პროცესები და სიახლეები.
ბიზნეს კაფეს შეხვედრებზე მოწვეულ სპიკერებს შორის სხვადასხვა დროს იყვნენ: გიორგი ქადაგიძე (საქართველოს ეროვნული ბანკის ყოფილი პრეზიდენტი) თემით „ინოვაციების მართვა“, დავით გოგიჩაიშვილი ( “ღამის შოუს სტუდიის” გენერალური მენეჯერი) - „ადამიანური რესურსების მართვა“, ალექსანდრე ჯეჯელავა (ამჟამად საქართველოს განათლების მინისტრი) - „ორგანიზაციული კულტურა“, ანდრო დგებუაძე, ბიზნეს კონსულტანტი - „მენეჯმენტი 3.0 - ანუ უკუღმა წაკითხული MBA -ს წიგნები“ და პაპუნა ტოლიაშვილი (სინერჯი ჯგუფის ხელმძღვანელი და ერთ-ერთი დამფუძნებელი) - „წრიული ორგანიზაციული სტრუქტურები“.
2016 წლის ბოლომდე ინსორსი და პაშა ბანკი ბიზნეს კაფეს კიდევ ორ შეხვედრას უმასპინძლებენ.
„ბიზნეს კაფე ქვეყნის წამყვანი კომპანიების მენეჯერებისთვის შეხვედრისა და კომუნიკაციის უკვე საკმაოდ პოპულარულ სივრცეს წარმოადგენს. შეხვედრების ყოველი მოდერატორი გამოირჩევა თავისი მდიდარი პროფესიული გამოცდილებით და მიღწევებით, შესაბამისად თითოეული მათგანი ძალიან სასარგებლო ინფორმაციას უზიარებს მონაწილეებს. სწორედ მონაწილეთა კმაყოფილება და ინტერესი განაპირობებს პროექტის წარმატებას. მოხარული ვართ, რომ კომპანია „ინსორსი“ პაშა ბანკის მხარდაჭერით ახორციელებს აღნიშნული პროექტს, რადგან ჩვენ ყოველთვის ვცდილობთ მხარი დავუჭიროთ ისეთ ინიციატივებს, რომლებსაც წვლილი შეაქვს ქვეყნის ბიზნეს-სექტორის განვითარებაში.“ - აღნიშნა ანანო ქორქიამ, პაშა ბანკის საზოგადოებასთან ურთიერთობის და მარკეტინგის დეპარტამენტის უფროსმა.

With the exclusive support of PASHA Bank the meetings of “Business Café” – the project initiated by consulting company “Insource”  - continues. On Sept. 29th the sixth meeting hosted representatives from top management of the leading businesses.
The meeting was moderated by Lado Gurgenidze, former Prime Minister of Georgia, an executive chairman of the supervisory board of Liberty Bank. The topic he presented for discussion was “Thoughts about management and leadership”.
Business Café meetings were initiated in October, 2015 and since then the project has significantly grown in popularity due to its unique format that provides a venue for an interactive discussion with industry leaders, exchange of ideas on recent trends in various industries and the economy as a whole.
Among the past speakers and presented topics of the previous Business Café meetings were: Giorgi Kadagidze, former president of National Bank of Georgia, with the topic “Innovation management”, David Gogichaishvili, general manager of Night Show Studio - „Management of human resources”, Alexander Jejelava (now Minister of Education of Georgia) -  „Organizational corporate culture“, Andro Dgebuadze, business advisor – ”Management 3.0 or MBA books in mirror” and Papuna Toliashvili, founder and managing partner of Synergy Group - „Circular Organizational Structures“.
Till the end of the year Insource and PASHA Bank plan to hold two more meetings.
„Business Café serves as a popular platform for the managers of the leading businesses to meet and socialize. Each moderator shares own profound, unique experience and achievements followed by a highly interactive discussion. The format had been received extremely well by the diverse groups of participants. We are more than happy that Insource is running this project with the exclusive support of PASHA Bank, as it is a good opportunity for us to contribute, to the development of the business, and market economy of our country.” - said Anano Korkia, Head of PR and Marketing Department at PASHA Bank.