პაშა ბანკი საქართველოში სატელეკომუნიკაციო შეხვედრების - TMG 2016-ის სპონსორია
26-27 ოქტომბერს გაიმართება ყოველწლიური ორ-დღიანი ღონისძიება TMG 2016 -„სატელეკომუნიკაციო შეხვედრები საქართველოში“, რომელსაც უკვე მეორე წელია სპონსორობას უწევს პაშა ბანკი.
„სატელეკომუნიკაციო შეხვედრები საქართველოში“ 2010 წლიდან ტარდება და მას ყოველწლიურად 100-მდე დელეგატი ესწრება საქართველოს, აზერბაიჯანის, თურქეთის და ევროპის საშუალო და მსხვილი სატელეკომუნიკაციო კომპანიებიდან.
აღნიშნული ღონისძიება მნიშვნელოვანია ამ სექტორში მოქმედი საერთაშორისო და ადგილობრივი კომპანიებისთვის როგორც გამოცდილების და ცოდნის გაზიარების კუთხით, ასევე საქმიანი ურთიერთობების დასამყარებლად.
TMG-ს მონაწილეთა შორის არიან სხვადასხვა ქვეყნის მობილური კავშირგაბმულობის ოპერატორები, ინტერნეტ-პროვაიდერები, ქსელის ოპერატორები და სხვადასხვა საკომუნიკაციო აღჭურვილობის მწარმოებლები, მათ შორის: LINX Telecom (ნიდერლანდები), Apelby Communications (ჩეხეთი), PCCW Global (ჰონგკონგი), OTEGLOBE (საბერძნეთი), Turkcell Superonline (თურქეთი) და სხვები.
რეგიონის მიმართ  მზარდი ინტერესიდან გამომდინარე, აღნიშნული სატელეკომუნიკაციო კომპანიები  ყოველ  წელიწადს სტუმრობენ „სატელეკომუნიკაციო შეხვედრებს“ ქართულ კომპანიებთან არსებული ურთიერთობების გასამყარებლად და ახალი პარტნიორობის დასაწყებად.
„პაშა ბანკი უკვე მეორე წელია მხარს უჭერს აღნიშნულ ღონისძიებას, რაც კიდევ ერთხელ გამოხატავს ბანკის მზადყოფნას, ხელი შეუწყოს ადგილობრივი ბიზნესის და ეკონომიკის წინსვლას. ვიმედოვნებთ, ეს შეხვედრები შედეგიანი იქნება ქვეყნის სატელეკომუნიკაციო ინდუსტრიის განვითარებისთვის, ჩვენ კი სამომავლოდაც გავაგრძელებთ  მსგავსი პროექტების მხარდაჭერას.“- აღნიშნა გოგა ჯაფარიძემ, პაშა ბანკის კომერციულმა დირექტორმა და დირექტორთა საბჭოს წევრმა.
"უკვე მეორე წელია, პაშა ბანკი ღონისძიების სპონსორის როლში გვევლინება. გამომდინარე იქიდან, რომ პაშა ბანკი ყოველთვის გვერდში უდგას ქვეყნის ეკონომიკური წარმატებისკენ გადადგმულ ნაბიჯებს, მიესალმება ყველანაირ სიახლეს და ინოვაციას, ჩვენთვის ძალიან სასიხარულო ფაქტია მათი მხარდაჭერა. მნიშვნელოვანია, რომ ჩვენს ინიციატივასაც ბანკი შესაბამისად აფასებს”.- განაცხადა TMG-ის ორგანიზატორმა, სოფი ამირანაშვილმა.

For the second year in a row PASHA Bank sponsors Telecom Meetings in Georgia, a two-day annual event that will take place on October 26-27.
Since 2010 Telecom Meetings in Georgia create a popular networking platform for about 100 delegates representing medium and large sized enterprises from Georgia, Azerbaijan, Turkey and Europe.
TMG is an important event for local as well as international operators to share experiences and make new connections. Among the participants there are mobile and fixed line operators, internet providers and manufacturers of various telecom equipment, such as: LINX Telecom (Netherlands), Apelby Communications (Czech Republic), PCCW Global (Hong Kong), OTEGLOBE (Greece), Turkcell Superonline (Turkey) and other telecom sector players.
Due to the growing interest towards the region, the above-mentioned companies visit TMG every year to strengthen the existing contacts with the local operators and seek new opportunities.
“It is the second year that PASHA Bank sponsors TMG, once again underlining our desire to support the development of local business and economy. We hope the meetings will contribute to the development of country’s telecom industry. Considering our focus on corporate business development we are willing to continue supporting similar business events in future,” – said  Goga Japaridze, Commercial Director and Member of Board of Directors at PASHA Bank Georgia.
“PASHA Bank is sponsoring our event for the second year. Considering the Bank’s strategy to support those projects aimed at development and growth of the country’s economy, we are more than happy that TMG 2016 is among those projects and PASHA Bank sees its importance.” - said Sophie Amiranashvili, organizer of TMG 2015.