პაშა ბანკი ბათუმში დაგეგმილი საერთაშორისო ბიზნეს ფორუმის პარტნიორია
2017 წლის 22-23 მაისს საკონსულტაციო კომპანია „IBF“-ის ორგანიზებით ბათუმში საერთაშორისო ბიზნეს ფორუმი გაიმართება. ღონისძიების პარტნიორია პაშა ბანკი.
ფორუმის მთავარი თემაა ლიდერობა და შესაბამისად, სპიკერების შერჩევის მთავარი კრიტერიუმი სწორედ ლიდერის თვისებები და შესაბამისი გამოცდილება იყო. მოწვეული ექვსი სპიკერი სხვადასხვა სფეროს მოწინავე წარმომადგენელია:
-    პიერლუიჯი კოლინა - FIFA-ს მიერ ექვსჯერ აღიარებული „წლის საუკეთესო მსაჯი“, UEFA-ს მსაჯთა კომიტეტის წევრი
-    მარშალ გოლდსმითი - ამერიკის ლიდერობის #1 ქოუჩი, მსოფლიოში ერთ-ერთი ყველაზე ცნობილი ბიზნეს ტრენერი,  30-ზე მეტი პროფესიული სახელმძღვანელოს ავტორი, ბოლო ათწლეულის მსოფლიო მოაზროვნეთა 50-ეულის წევრი Thinkers50-ის მიხედვით
-    კევინ გასკელი - კომპანიების „Porsche“ და „Lamborghini“ ყოფილი აღმასრულებელი დირექტორი
-    შონ ფიცპატრიკი - ახალი ზელანდიის მორაგბეთა ეროვნული ნაკრების „All Blacks“ ყოფილი კაპიტანი, Front Row Leadership-ის დამფუძნებელი და დირექტორი
-    დანანჯაია ჰეტიარაჩჩი - საჯარო გამოსვლების მსოფლიო ჩემპიონი (2014წ.), HR ექსპერტი და ქოუჩი
-    ჯონ კინგი - New York Times-ის მიერ აღიარებული ბესთსელერის „Tribal Leadership“-ის თანაავტორი,
სამოტივაციო სპიკერი
საერთაშორისო ბიზნეს ფორუმს დაესწრება 800-მდე სტუმარი 14 ქვეყნიდან, მათ შორის მცირე, საშუალო და მსხვილი ბიზნესის წარმომადგენლები, სტარტაპები, დელეგატები სახელმწიფო სექტორიდან და ჟურნალისტები.
„მისასალმებელია ის ფაქტი, რომ ქვეყანაში უფრო და უფრო მეტი საინტერესო ბიზნეს-ღონისძიება ტარდება, რომელიც აერთიანებს ადგილობრივ და უცხოელ დელეგატებს სხვადასხვა სექტორიდან. პაშა ბანკი ყოველთვის აქტიურად უჭერს მხარს მსგავს პროექტებს. აღნიშნული ფორუმის თემატიკა და მოწვეული სპიკერები ცალსახად საინტერესო გამოცდილებას გაუზიარებენ დელეგატებს. მოხარული ვართ, რომ პაშა ბანკი სხვა წამყვან ორგანიზაციებთან ერთად ამ ღონისძიების პარტნიორია.“ - განაცხადა ანანო ქორქიამ, პაშა ბანკის საზოგადოებასთან ურთიერთობის და მარკეტინგის დეპარტამენტის უფროსმა.
„ეს არის უნიკალური ფორმატის მქონე ბიზნეს ფორუმი, რომელიც გააერთიანებს მსოფლიო კლასის სპიკერებს, ბიზნესის, სახელმწიფოს და მედიის წარმომადგენლებს. იქედან გამომდინარე, რომ ფორუმის მთავარი თემა იქნება “ლიდერობა”, სპიკერების შერჩევისას სწორედ ამ კრიტერიუმზე შევჩერდით. აღნიშნული ფორუმი შექმნის პლატფორმას, რომელიც დელეგატებს საშუალებას მისცემს საშუალებას, მოისმინონ და გაიზიარონ მსოფლიოში ცნობილი ბიზნეს სპიკერების და წარმატებული ადამიანების გამოცდილება.“ – განმარტავს გუგა კობახიძე, კომპანია „IBF“-ის დამფუძნებელი.
ღონისძიება 2017 წლის 22-23 მაისს, ბათუმში სასტუმრო ეიფორიაში გაიმართება. დაინტერესებულ პირებს ღონისძიებაზე დასასწრები ბილეთების და პროექტის შესახებ სრული ინფორმაციის მიღება შეუძლიათ ვებ-გვერდზე: ibf.ge.

PASHA Bank - Partner of International Business Forum in Batumi
On May 22-23rd International Business Forum takes place in Batumi. The event is organized by consultancy company “IBF” and supported by PASHA Bank.
The main topic of discussion will be Leadership; therefore experience in this area was the main criterion while choosing the right speakers for the event. Each of the six presenters is a leading authority in the field  they represent:
-    Pierluigi Collina – Six times FIFA's "Best Referee of the Year" and member of the UEFA Referees Committee
-    Marshall Goldsmith - An American leadership coach, the author of several management-related books, one of the world’s most-influential business thinkers for the past ten years by Thinkers50
-    Kevin Gaskell - Former CEO at Porsche and Lamborghini
-    Sean Fitzpatrick - Rugby legend, former captain of the New Zealand national rugby union team All Blacks, founder and CEO at Front Row Leadership
-    Dananjaya Hettiarachchi - The 2014 World Champion of Public Speaking, HR expert and trainer
-    John King – The co-author of #1 New York Times bestseller “Tribal Leadership”, motivational speaker
Attendance of up to 800 delegates from 14 countries is expected, among them representatives of small, medium and large enterprises, startups, government and media.
“We are happy to see the increasing number of business events held in Georgia that bring together local and international delegates from various sectors. PASHA Bank always tries to support projects of this kind. The invited speakers will share their most interesting and relevant experiences with the attendees. We are glad to be one of the partners of the forum.” – said Anano Korkia, Head of PR and Marketing at PASHA Bank.
“This unique forum will bring together world class speakers, business leaders, government officials, startups and representatives of media. With the leadership being the main topic, we did our best at the selection process of each speaker and we hope that they will share the best knowledge and practices with the delegates.” – said Guga Kobakhidze, founder of “IBF”.
International Business Forum will take place on May 22-23rd in Euphoria Hotel Batumi. Detailed information and tickets are available at the web-page: ibf.ge.