პაშა ბანკი Caspian Energy Georgia-ს ახალი პროექტის პარტნიორია
Caspian Energy-მ და Caspian European Club-მა საქართველოში ერთობლივი წარმომადგენლობა - Caspian Energy Georgia - გახსნეს, რომელიც ორგანიზებას გაუწევს ბიზნეს ფორუმებს, დირექტორთა შეკრებებს, ტრენინგებს, სემინარებს, მრგვალი მაგიდის ფორმატის შეხვედრებს და სხვა ბიზნეს აქტივობებს.
Caspian Energy საერთაშორისო გამოცემაა, რომელიც ვრცელდება  აშშ-ში, ევრაზიის კონტინენტის, ახლო აღმოსავლეთის, აღმოსავლეთ აზიის და აზია-წყნარი ოკეანის რეგიონის 50-ზე მეტ ქვეყანაში. Caspian European Club წარმოადგენს ყველაზე მსხვილ და დინამიურად მზარდ რეგიონალურ ორგანიზაციას. ის აერთიანებს 50 ქვეყნის 5,000-ზე მეტ წევრ კომპანიას, რომლებიც ოპერირებენ კასპიის, შავი ზღვის და ბალტიის რეგიონებში.
პაშა ბანკი, რომელიც აზერბაიჯანში, საქართველოსა და თურქეთში მსხვილ და საშუალო ზომის საწარმოებს კორპორატიულ და საინვესტიციო საბანკო მომსახურებებს სთავაზობს, Caspian Energy Georgia-ს ახალი პროექტის პარტნიორია. აღნიშნული პროექტის ფარგლებში გაიმართება აზერბაიჯანული და ქართული კომპანიების დირექტორთა შეხვედრები. წელს “CEO Lunch Tbilisi”-ის ფარგლებში დაგეგმილია სამი  შეხვედრის ჩატარება. შეხვედრები გაცნობითი ხასიათის იქნება და მონაწილეებს მიეცემათ საშუალებას ერთმანეთს გაუზიარონ საკუთარი გამოცდილება, სიახლეები და გეგმები.
პაშა ბანკს Caspian Energy-ისთან წარმატებული თანამშრომლობის გამოცდილება აკავშირებს, რომელიც პირველად 2014 წელს თბილისში გამართული Caspian Energy Forum-ის სპონსორობით დაიწყო. ფორუმი ეძღვნებოდა კასპიის, შავი და ხმელთაშუა ზღვების  ქვეყნების ინტეგრაციის საკითხებს ენერგეტიკის გლობალურ ბაზართან. ფორუმზე ასევე ყურადღება გამახვილდა საქართველოს ჰიდრო და გეოთერმული ენერგიის განვითარების პერსპექტივებზე. აღსანიშნავია, რომ ღონისძიებას ესწრებოდნენ ადგილობრივი და მეზობელი ქვეყნების როგორც მთავრობის, ასევე ბიზნეს სექტორის წარმომადგენლები და საქართველოს პრეზიდენტი, გიორგი მარგველაშვილი.
„Caspian Energy-ის საქმიანობას და მათ მიერ ორგანიზებულ ღონისძიებებს უაღრესად დადებითად ვაფასებთ. ჩვენ დარწმუნებული ვართ, რომ Caspian Energy Georgia ქართულ და აზერბაიჯანულ ბიზნეს წრეებს შორის თანამშრომლობას ახალ საფეხურზე აიყვანს.“ განაცხადა შაინ მამმადოვმა, პაშა ბანკი საქართველოს დირექტორთა საბჭოს თავმჯდომარემ და აღმასრულებელმა დირექტორმა. მან ასევე ხაზი გაუსვა “СEO Lunch Tbilisi”-ის ფარგლებში დაგეგმილი შეხვედრების მნიშვნელობას ახალი ბიზნეს კავშირების ჩამოყალიბებაში და ეკონომიკური თანამშრომლობის გაფართოებაში.
„პაშა ბანკი “СEO Lunch Tbilisi”-ის ფარგლებში 2017 წელს ჩასატარებელი ღონისძიებების ოფიციალური სპონსორია. Caspian Energy Georgia-ს საქმიანობის მხარდაჭერით ბანკმა კიდევ უფრო გააღრმავა Caspian Energy Club-თან უკვე არსებული თანამშრომლობა.” განაცხადა  Caspian European Club და Caspian American Club გენერალურმა დირექტორმა ტელმან ალიევმა.  მანვე აღნიშნა, რომ ღონისძიების საპატიო სტუმრებს შორის იქნებიან საქართველოს პრემიერ მინისტრი, გიორგი კვირიკაშვილი და აზერბაიჯანის ელჩი საქართველოში, დურსუნ ჰასანოვი.
“CEO Lunch Tbilisi”-ის ფარგლებში პირველი შეხვედრა 29 სექტემბერს Courtyard Marriott-ში გაიმართება. მორიგი შეხვედრები დაგეგმილია 27 ოქტომბერს და 24 ნოემბერს.
დასწრების მსურველების რეგისტრაცია შესაძლებელია შემდეგ ბმულზე: http://www.caspianenergy.org/index.php/ceo-lunch

This year Caspian Energy and Caspian European Club opened their representation in Tbilisi - Caspian Energy Georgia. The latter will be engaged in arrangement of business forums, CEO lunches, trainings, seminars, round tables and other business activities.
Caspian Energy is an international journal spread in over 50 countries of the Eurasian continent, Near East, USA, East Asia and Asian-Pacific Region. Caspian European Club is the largest and dynamically developing regional organization that brings together over 5000 member companies and organizations from 50 countries around the world operating in the Caspian, Black Sea and Baltic regions.
PASHA Bank, a provider of corporate and investment banking services to large and medium-sized enterprises, will partner Caspian Energy Georgia’s new project. The project involves organization of a series of meetings for CEOs of Georgia and Azerbaijani companies. This year three meetings are planned in scope of “CEO Lunch Tbilisi.” The meetings will serve networking purposes and provide comfortable space for sharing experience, updates and projections of the participating companies.
PASHA Bank, operating in Azerbaijan, Georgia and Turkey, has a successful cooperation history with Caspian Energy in scope of Caspian Energy Forum, which was held in Tbilisi back in 2014. The forum was focused on all aspects of energy integration of the countries of the Caspian, Black Sea and Mediterranean regions into global energy markets as well as the development of the hydro and geothermal energy sector of Georgia and its prospects. It was attended by the President of Georgia, Mr. Giorgi Margvelashvili, as well as representatives of local and neighboring governments and enterprises active in energy sector.
“We highly assess the work carried out by the Caspian Energy and the events it holds. We are confident that Caspian Energy Georgia will bring the cooperation of business circles of Azerbaijan and Georgia to a new level”, Shahin Mammadov, Chairman of the Board of Directors and Chief Executive Officer of PASHA Bank Georgia, commented. Mammadov also stressed the importance of conduction of the meetings in scope of “СEO Lunch Tbilisi” in particular and noted that this will promote establishment of business contacts among the attendees, thus contributing to the expansion of the economic cooperation.
“PASHA Bank Georgia has become official sponsor of “СEO Lunch Tbilisi” events that we plan to hold this year. By supporting the resumption of the activity of Caspian Energy Georgia, the Bank once again highlighted the significance of cooperation established thus far with Caspian Energy Club”, First Deputy Chairman and Chief Executive Officer of the Caspian European Club and Caspian American Club, Telman Aliyev, said. He noted that Prime Minister of Georgia, Giorgi Kvirikashvili, and the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Azerbaijan to Georgia, Dursun Hasanov, are among the honorable guests expected to attend the event.
The first “CEO Lunch Tbilisi” will be held on September 29th at Courtyard Marriott followed by two more lunches scheduled on October 27th and November 24th.
Registration for participation is available at the following link: http://www.caspianenergy.org/index.php/ceo-lunch