პაშა ბანკი - საერთაშორისო კონფერენციის „სასტუმროების მართვა“ ოქროს სპონსორი
21- 22 ივნისს ინოვაციური ბიზნეს გადაწყვეტილებების ცენტრის ორგანიზებით სასტუმრო „ბილტმორში“ ჩატარდა  საერთაშორისო კონფერენცია თემაზე „სასტუმროების მართვა“. აღნიშნული კონფერენციის ოქროს სპონსორი იყო პაშა ბანკი.
კონფერენციაზე განიხილეს ისეთი აქტუალური თემები, როგორიცაა: საქართველოში სასტუმრო ინდუსტრიის სამომავლო პერსპექტივები, ციფრული ტექნოლოგიების და ინოვაციური სტრატეგიების დანერგვა გაყიდვების და მარკეტინგის ეფექტიანობის გასაზრდელად, დაფინანსების შესაძლო წყაროები და სხვა.
ღონისძიების სპიკერებს შორის იყვნენ მსოფლიო ბრენდული სასტუმროების, მათ შორის ჰილტონის, მარიოტის, სასტუმროების ჯგუფ ლუვრის, ვინდჰემის, ბესტ ვესტერნ ინთერნეიშენელის და აკორის აღმოსავლეთ ევროპის, დსთ-ს ქვეყნების და საქართველოს რეგიონალური ხელმძღვანელები. საქართველოში სასტუმრო ბიზნესის განვითარებისთვის საჭირო საბანკო დაფინანსების ინსტრუმენტების და საინვესტიციო კრიტერიუმების შესახებ ისაუბრა პაშა ბანკის კორპორატიული საბანკო საქმიანობის სამსახურის უფროსმა, ზვიად ქაჯაიამ.
„პაშა ბანკი 2013 წლიდან სხვადასხვა ბიზნეს სექტორს უწევს საფინანსო მომსახურებას, მათ შორის სასტუმრო ბიზნესი ერთ-ერთი ყველაზე პრიორიტეტულია, რადგან კარგად ვხედავთ მის მნიშვნელოვან როლს ქვეყნის ეკონომიკურ ზრდაში და დიდი სურვილი გვაქვს ჩვენი მცირედი წვლილი შევიტანოთ ამ პროცესში.“ - განაცხადა ზვიად ქაჯაიამ, პაშა ბანკის კორპორატიული საბანკო საქმიანობის სამსახურის უფროსმა.
კონფერენციის ოფიციალური მხარდამჭერები იყვნენ „აწარმოე საქართველოში“, აკადემიური პარტნიორი - ტურიზმის მიმართულებაში მსოფლიო ლიდერი, შვეიცარული სკოლა „ლე როშე“, პარტნიორები - "სასტუმრო ბილტმორი" და კომპანია „ვეზირი“.

On June 21st – 22nd Center for Innovative Business Solutions (C4IBS) hosted the international business conference about hospitality management in Biltmore Hotel. PASHA Bank was the golden sponsor of the event.
The main topics on the agenda were: the prospects of hospitality business development in Georgia, integrating innovative information technology tools into sales and marketing strategies to increase effectiveness, specific considerations for financing hospitality projects, etc.
Among the speakers, from Georgia and CIS countries, were representatives of such brands and hotel networks as Hilton, Marriott, Louvre Hotels Group, Wyndham, Best Western International and Accor Hotels. Mr. Zviad Kajaia, Head of Corporate Banking Department of PASHA Bank spoke about the financing tools and investment criteria for hospitality project financing.
“Since 2013 PASHA Bank has been serving a wide range of business sectors in Georgia, including hospitality. We clearly see its important role in the economic growth of Georgia and we will be more than happy to contribute to this process by funding further hospitality projects.” – said Mr. Zviad Kajaia, Head of Corporate Banking Department of PASHA Bank.
Official supporters of the conference were “Produce in Georgia”, “Les Roches” – Swiss school of hospitality education, Biltmore Hotel and “Veziri”.