პაშა ბანკმა ბორჯომის ტყის აღდგენით სამუშაოებში მიიღო მონაწილეობა
ფონდი “აღადგინეს” ფარგლებში ბორჯომის ტყეში აღდგენითი სამუშაოები დაიწყო. „აღადგინე“ ბიას მიერ ინიცირებული პროექტია, რომლის მეშვეობითაც 250-მდე კომპანიამ საერთო ჯამში 48,000 ნერგის ღირებულების თანხა შეაგროვა.
პაშა ბანკი, როგორც გარემოსდაცვითი პროექტების აქტიური მხარდამჭერი, პირველივე დღიდან ჩაერთო აღნიშნულ კამპანიაში და ჯამში ბორჯომის ტყის აღსადგენად, 4,535 ძირი ხის დარგვა დააფინანსა.
ამასთანავე, 2017 წელს პაშა ბანკის ინიციატივით განხორციელდა მაკულატურის შეგროვების პროექტი, რომლის ფარგლებშიც კომპანიებიდან თითო შეგროვილი კილოგრამი ქაღალდის სანაცვლოდ 13 თეთრი გადაირიცხა ფონდი „აღადგინეს“ ანგარიშზე. აღნიშნულ კამპანიაში 100-ზე მეტი ორგანიზაცია ჩაერთო და შეგროვილი მაკულატურით დაფინანსდა 300 ძირი ხის დარგვა.
„პაშა ბანკი უკვე სამი წელია აქტიურად ერთვება გარემოსდაცვით ინიციატივებში და მომავალშიც შევინარჩუნებთ ამ მიმართულებას. დიდი მადლობა „ბიას“ აღნიშნული პროექტისთვის და ყველა კომპანიას, რომელიც ჩაერთო ამ საერთო სასიკეთო საქმეში. როგორც სოციალურად პასუხისმგებელ ორგანიზაციას, გვჯერა, რომ ასეთი წამოწყებები უკეთესობისკენ შეცვლის ჩვენს გარემოს.“ - განაცხადა ანანო ქორქიამ, პაშა ბანკის საზოგადოებასთან ურთიერთობის და მარკეტინგის დეპარტამენტის უფროსმა.

Restoration works have started in Borjomi forest within the Aghadgine campaign by BIA. The project has brought together up to 250 companies raising funds for planting 48,000 trees in total.
PASHA Bank, being active in environmental CSR projects, joined the campaign from its very beginning and funded the planting of 4,535 trees on the damaged territory.
In addition to this, in 2017 PASHA Bank initiated a project aiming at collecting paper for recycling, where companies donated used paper and in return for each kilogram 13 Tetris were transferred to “Aghadgine” fund. More than 100 companies joined the cause and planting of 300 trees were funded.
“For third year running that PASHA Bank gets actively involved in environment friendly projects and we aim to stay the course in future. I would like to thank BIA for Aghadgine project and each company for their involvement. As a socially responsible organization we believe that such initiatives will have a positive impact on the environment we live in.”- said Anano Korkia, Head of PR and Marketing Department of PASHA Bank.