პაშა ბანკმა  დსთ-ს, ბალტიისა და კავკასიის ქვეყნების ფასიანი ქაღალდების რიგით მე-16 კონგრესს სპონსორობა გაუწია
17.06.2019
პაშა ბანკის სპონსორობით, ბათუმში, 13-14 ივნისს დსთ-ს, ბალტიისა და კავკასიის ქვეყნების ფასიანი ქაღალდების რიგით მე-16 კონგრესი ჩატარდა.
აღნიშნული კონგრესი 2004 წლიდან ყოველწლიურად იმართება და დსთ-ს, კავკასიის რეგიონისა და განვითარებადი ეკონომიკის მქონე სხვა ქვეყნების საფინანსო სექტორის კაპიტალის ბაზრის პროფესიონალებს აერთიანებს. პაშა ბანკმა, როგორც ოფიციალურმა პარტნიორმა, მეორედ დაუჭირა მხარი ობლიგაციების კონგრესს.
პაშა ბანკი ბაქოში სათავო ოფისის მქონე ფინანსური ინსტიტუტია, რომელიც აზერბაიჯანში, საქართველოსა და თურქეთში ოპერირებს. პაშა ბანკი მსხვილ, საშუალო და მცირე ზომის საწარმოებს კორპორაციულ და საინვესტიციო საბანკო მომსახურებას სთავაზობს.
წლევანდელ ღონისძიებას ორასამდე მონაწილე ჰყავდა სხვადასხვა ქვეყნიდან. 45 მათგანი კონფერენციაზე სპიკერის სტატუსით წარდგა. კონგრესზე განხილულ მთავარ საკითხებს შორის იყო: ეკონომიკური განვითარება, საქართველოს ფინანსური სისტემა და ფასიანი ქაღალდების ბაზარი; დსთ-ს და კავკასიის მაკროეკონომიკური ტრენდები; დსთ-ს და კავკასიის ევროობლიგაციების ბაზარი; სპეციალური სესიები ფიქსირებულ შემოსავლიან ფასიან ქაღალდებთან დაკავშირებით რუსეთში, უკრაინაში, ბელარუსიაში, სომხეთში, აზერბაიჯანში, ყაზახეთსა და უზბეკეთში.
დსთ-ს, ბალტიისა და კავკასიის ქვეყნების ფასიანი ქაღალდების კონგრესი ყოველ წელს სხვადასხვა ქალაქში ტარდება, რაც მონაწილეებს საშუალებას აძლევს, მასპინძელი ქვეყნის ეკონომიკური თუ კულტურული მახასიათებლების შესახებ მეტი ინფორმაცია მიიღონ.

On June 13-14, PASHA Bank sponsored the XVI CIS, Baltic States and Caucasus Bond Congress in Batumi.
CIS, Baltic States and Caucasus Bond Congress is being held since 2004 and is an annual event, which brings together debt market professionals from CIS, and other emerging markets.
PASHA Bank have supported the Bond Congress as an official partner, for the second time. PASHA Bank is a Baku-based financial institution operating in Azerbaijan, Georgia and Turkey, providing corporate and investment banking services to large, medium and small enterprises.
Each year, CIS, Baltic States and Caucasus Bond Congress takes place in a different city, allowing its participants to learn more about the economy and cultural peculiarities of the country hosting the event. This year, Batumi hosted the Congress and over 200 participants joined the event.
Within the scope of the Congress, more than 45 speakers from different countries participated in the event.
The main topics that were discussed on the conference were: economic development, financial system and bond market of Georgia; Macroeconomic trends of CIS and Caucasus; Eurobond market of CIS and Caucasus; Special sessions on fixed income markets in Russia, Ukraine, Belarus, Armenia, Azerbaijan, Kazakhstan, Uzbekistan.