პაშა ბანკის პრო ბონო ვებინარი თემაზე: "კიბერუსაფრთხოება ყოველდღიურ ცხოვრებაში"
პაშა ბანკმა ჩაატარა პრო ბონო ვებინარი სათემო ორგანიზაციებისათვის, თემაზე "კიბერუსაფრთხოება ყოველდღიურ ცხოვრებაში". პრო ბონო ვებინარს უძღვებოდა პაშა ბანკის ინფორმაციული უსაფრთხოების განყოფილების უფროსი - ზაზა გაბაშვილი.
შეხვედრის დროს, მონაწილეებმა ინფორმაცია შემდეგ საკითხებთან დაკავშირებით მიიღეს:
-პირადი მონაცემების დაცვა
-SPAM
-ფიშინგ
-სახლის უკაბელო ინტერნეტ ქსელის უსაფრთხოება
-ელექტრონული ფოსტა და უსაფრთხოება
-როგორ დავიცვათ თავი კიბერ შეტევისგან?
-როგორ დავიცვათ თავი ინტერნეტ ბანკინგის და ზოგადად საბანკო პროდუქტებთან - დაკავშირებული თაღლითობისგან?
"საქართველოს პრო ბონო ქსელი" წარმოადგენს საქართველოში მოქმედი იმ ადგილობრივი და საერთაშორისო კომპანიების არაფორმალურ გაერთიანებას, რომელთაც სურთ საკუთარი ექსპერტიზისა და პროფესიული რესურსების გამოყენება საზოგადოების სასიკეთოდ.
პრო ბონო კონსულტირებას მედიაციას უწევს "საქართველოს სტრატეგიული კვლევებისა და განვითარების ცენტრი" პროექტ "საქართველოს სამოქალაქო საზოგადოების განვითარების ინიციატივის" ფარგლებში. მას აფინანსებს ევროკავშირი, ხოლო თანადამფინანსებელია კონრად ადენაუერის ფონდი. პროექტს ახორციელებს კონსორციუმი კონრად ადენაუერის ფონდის ხელმძღვანელობით.
პაშა ბანკი პრო ბონო ქსელს 2017 წელს შეუერთდა და ეს უკვე ბანკის მესამე პრობონო აქტივობაა:
- 2018
წლის 13 ივნისს პაშა ბანკის და მისი თანაგუნდელი ორგანიზაციების - ჯიპიაი ჰოლდინგი და ჯეოლაბი - თანამშრომლების მიერ საქართველოს სამოქალაქო განვითარების ასოციაციასაგა“-თვის სრულიად უსასყიდლოდ დამზადდა ვებ-გვერდი sagango.ge.
- 2017 წლის დეკემბერში პაშა ბანკის საზოგადოებასთან ურთიერთობის და მარკეტინგის დეპარტამენტის მიერ შეიქმნა სოციალური საწარმოკოდალასპროდუქციის ონლაინ კატალოგი.

PASHA Bank conducted a Pro Bono webinar for community-based organizations about "Cyber Security in Everyday Life". Pro Bono Webinar was led by Zaza Gabashvili, Head of Information Security Department of PASHA Bank.
During the meeting the participants received information about the following topics:
- Privacy of personal data
- SPAM
- Phishing issues
- Security of home wireless internet
- Email and security
- How to protect yourself from cyber-attack?
- How to protect yourself from online banking and banking fraud in general?
Georgia’s Pro Bono Network is an informal union of Georgian and international companies operating in Georgia that are willing to use their expertise and professional resources for the benefit of society. Pro Bono webinar was mediated by the Center for Strategic Research and Development of Georgia within the frames of Civil Society STAR Initiative: CSOs as Sustainable, Transparent, Accountable and Resilient Development Actors in Georgia’. The project is funded by the European Union and Konrad-Adenauer-Stiftung.
PASHA Bank joined Pro Bono Network in 2017 and this is the Bank’s third Pro Bono activity:
- On June 13th, 2018, within the scope of the Pro Bono Marathon, employees of PASHA Bank teamed up with GPI Holding and GeoLab to create a web page sagango.ge for the civil society organization “Saga” for free.
- In December 2017, PASHA Bank’s PR and Marketing Department created a digital catalog of the products of social enterprise “Kodala”.