პაშა ბანკი თორაძის საერთაშორისო ფესტივალის სპონსორია
„თორაძის ფონდთან“ არსებული ფესტივალის დაარსების იდეა ლექსო თორაძის დას, ნინო თორაძეს ეკუთვნის. თანამედროვეობის ერთ-ერთ ვირტუოზ, ქართველ პიანისტად აღიარებული ლექსო თორაძე, არა მხოლოდ საქართველოში, არამდე საერთაშორისო მაშტაბით მოღვაწეობდა. მან სახელი გაითქვა სხვადასხვა ცნობილი კომპოზიტორის ნაწარმოებების შესრულებით, მაგალითად როგორებიცაა: მოცარტი, ჩაიკოვსკი, ლისტი და სხვა.
2023 წელს პირველად გაიმართა „თორაძის საერთაშორისო ფესტივალი“ რომელიც 30 მაისს დაიწყო და 7 ივნისის ჩათვლით მიმდინარეობდა. ფესტივალი მიზნად ისახავდა ახალი თაობის ქართველი მუსიკოსების მხარდაჭერას,
ფესტივალი 30 მაისს თბილისის ოპერისა და ბალეტის თეატრში საზეიმოდ გაიხსნა. ფესტივალი მასპინძლობდა როგორც კლასიკური, ისე ფოლკლორული მუსიკის მოყვარულებს. მონაწილეობას იღებდნენ ისეთი საერთაშორისო დონის შემსრულებლები, როგორებიც არიან: გრემის ჯილდოს მფლობელი საუკეთესო ინსტრუმენტული შესრულებისთვის, მაქსიმ ვენგეროვი, ამერიკაში მოღვაწე ვირტუოზი პიანისტი, სერგეი ბაბაიანი და სხვები. ქართველი შემსრულებლებიდან კი მაყურებლის წინაშე წარდგნენ: ნიკოლოზ რაჭველი, ირმა სვანაძე, ანსამბლი „ბასიანი”, ნინო ქათამაძე, ეკა მამალაძე, ნატო მეტონიძე და სხვები.
პაშა ბანკის დაფინანსებით ახალგაზრდა მუსიკოსებს გადაეცათ მუსიკალური ინსტრუმენტებისთვის საჭირო ინვენტარი, რომლითაც ისინი წარდგებიან სხვადასხვა საერთაშორისო ფესტივალებზე.

Pasha Bank is the sponsor of Toradze International Festival
The idea of establishing the festival at the "Toradze Foundation" belongs to Lexo Toradze's sister, Nino Toradze. Lexo Toradze, recognized as one of the modern virtuosos, Georgian pianist, worked not only in Georgia, but also internationally. He made a name for himself by performing works of various famous composers, such as: Mozart, Tchaikovsky, Liszt and others.
In 2023, the "Toradze International Festival" was held for the first time, which started on May 30 and lasted until June 7. The festival aimed to support the new generation of Georgian musicians,
The festival was officially opened on May 30 at the Tbilisi Opera and Ballet Theater. The festival hosted both classical and folk music lovers. Performers of such international level as: the winner of the Grammy Award for the best instrumental performance, Maxim Vengerov, the virtuoso pianist working in America, Sergey Babayan and others participated. Among the Georgian performers, Nikoloz Rachveli, Irma Svanadze, "Basiani" ensemble, Nino Katamadze, Eka Mamaladze, Nato Metonidze and others presented themselves to the audience.
With the financing of Pasha Bank, young musicians were given the necessary equipment for musical instruments, with which they will perform at various international festivals.