ცვლილება პაშა ბანკის სამეთვალყურეო საბჭოში
ასევე თანამდებობა დატოვა სამეთვალყურეო საბჭოს ორმა წევრმა: ბატონ ჯალალ გასიმოვმა და ფარიდ მამედოვმა.
პაშა ბანკის სამეთვალყურეო საბჭო ამჟამად შედგება ხუთი დირექტორისგან:
სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარე: როვშან ალავერდიევი
სამეთვალყურეო საბჭოს წევრი: როვშან ალავერდიევი
სამეთვალყურეო საბჭოს წევრი: შაჰინ მამმადოვი
სამეთვალყურეო საბჭოს დამოუკიდებელი წევრი: ებრუ ოღან კნოტნერუსი
სამეთვალყურეო საბჭოს დამოუკიდებელი წევრი: გიორგი ღლონტი
როვშან ალავერდიევი სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარე და კამალა ნურიევა პაშა ბანკის სამეთვალყურეო საბჭოს წევრი 2023 წლის 12 სექტემბრიდან გახდნენ.
როვშან ალავერდიევმა აზერბაიჯანის სახელმწიფო ეკონომიკური უნივერსიტეტის ეკონომიკისა და შრომის სოციოლოგიის ფაკულტეტი დაამთავრა. მან კარიერა Khayal Cooperative Bank-ის წამყვან სპეციალისტად 1992 წელს დაიწყო. იმავე წელს მუშაობდა Garagayabank-ის კომერციულ ბანკში და გახლდათ წამყვანი სპეციალისტი და მთავარი ბუღალტერი. ის შეუერთდა Arkobank JSB-ს 1996 წელს, როგორც მთავარი ბუღალტრის მოადგილე და იყო ფინანსური დირექტორი და აღმასრულებელი დირექტორის მოადგილე. ბ-ნი ალავერდიევი Zamin Commercial Bank-ს, როგორც საკრედიტო დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე 2002 წელს შეუერთდა, შემდეგ კი საფინანსო-საკრედიტო დეპარტამენტის დირექტორისა და კავკასიის განვითარების ბანკის აღმასრულებელი დირექტორის მოადგილის პოზიციას იკავებდა.
2003-2006 წლებში იგი მუშაობდა ტექნიკაბანკში ფილიალის მენეჯერად, 2006-2007 წლებში კაპიტალ ბანკში ფილიალის მენეჯერად და 2007-2013 წლებში პაშა ბანკის აღმასრულებელი დირექტორის მოადგილედ.
2013 წლის 11 ივნისიდან 2023 წლის მაისამდე მუშაობდა სს „კაპიტალ ბანკში“ აღმასრულებელი დირექტორისა და აღმასრულებელი კომიტეტის თავმჯდომარედ.
2023 წლის 05 მაისს ბ-ნი ალავერდიევი PASHA Holding-ის კორპორატიული ბანკინგისა და დაზღვევის განყოფილებაში აღმასრულებელი დირექტორის მოადგილედ დაინიშნა.
ის არის პაშა ჯგუფის კომპანიების სამეთვალყურეო საბჭოს წევრი და თავმჯდომარე.
როვშან ალავერდიევი პაშა ბანკ საქართველოს, როგორც საბჭოს წევრი 2023 წლის 12 სექტემბერს შეუერთდა.
კამალა ნურიევამ 1998 წელს ბაკალავრის ხარისხი საბანკო მენეჯმენტში დასავლეთის უნივერსიტეტში მიიღო, ხოლო მაგისტრის ხარისხი - ფინანსებში აზერბაიჯანის სახელმწიფო ეკონომიკურ უნივერსიტეტიდან 2003 წელს.
ამავე წელს შეუერთდა სოფლის მეურნეობის საინვესტიციო ფონდს სესხის ოფიცრის პოზიციაზე, რომელიც TACIS პროგრამის ფარგლებში აზერბაიჯანში, სოფლის მეურნეობის ინდუსტრიის განვითარებისთვის შეიქმნა. კამალა გახლდათ პასუხისმგებელი კლიენტების მოზიდვაზე, ასევე სესხის წარმოქმნასა და მართვაზე. იმავე წელს იგი აიყვანა უნიბანკმა OJSC-მა ფინანსური და სახაზინო კონტროლის ოფიცრად, სადაც პასუხისმგებელი იყო სავალუტო და საბაზრო რისკების მართვაზე. 2004-2005 წლებში იგი მუშაობდა McDermott Caspian Contractors Inc.-ში, როგორც ხარჯების კონტროლის ოფიცერი, ცენტრალური აზერბაიჯანის ოფშორული პლატფორმების დამზადებისა და მონტაჟისთვის. 2005 წელს იგი შეუერთდა ბაქოს ბანკს OJSC-ში, მთავარი ბუღალტრის მოადგილის პოზიციაზე, რომელიც პასუხისმგებელი იყო ბუღალტრული აღრიცხვის საქმიანობასა და მენეჯმენტის ანგარიშგებაზე.
2007 წელს იგი შეუერთდა პაშა ბანკს, როგორც შიდა აუდიტის მენეჯერი და 2011 წელს დაინიშნა რისკების მართვის დეპარტამენტის უფროსად.
2012 წელს გადავიდა პაშა ჰოლდინგში აუდიტისა და მონიტორინგის მენეჯერად.
2013 წელს დაინიშნა პაშა ჰოლდინგში ჯგუფის რისკების მართვის დირექტორად.
2021 წლის მაისიდან მან განაგრძო თავისი პროფესიული საქმიანობა აქციონერთა ოფისში, რისკებისა და აუდიტის აღმასრულებელი დირექტორის თანამდებობაზე.
კამალას PASHA ჯგუფის სამეთვალყურეო საბჭოს, აუდიტის კომიტეტის, რისკების მართვის კომიტეტისა და საინვესტიციო კომიტეტის წევრად მუშაობის დიდი გამოცდილება აქვს.
2023 წლის 12 სექტემბრიდან კამალა ნურიევა შეუერთდა PASHA Bank Georgia-ს, როგორც სამეთვალყურეო საბჭოს და რისკების მართვის კომიტეტის წევრი.
მისი გამოცდილება საბანკო და ბიზნესის ადმინისტრირებაში 27 წელზე მეტს ითვლის.
პაშა ბანკი ბაქოში სათაო ოფისის მქონე ფინანსური ინსტიტუტია, რომელიც ოპერირებს აზერბაიჯანში, საქართველოსა და თურქეთში. პაშა ბანკი მსხვილ, საშუალო და მცირე ზომის საწარმოებს სთავაზობს კორპორაციულ და საინვესტიციო საბანკო მომსახურებას.

PASHA Bank is pleased to announce the appointment of Rovshan Allahverdiyev and Kamala Nuriyeva as Members of the Supervisory Board.
Two members of the Supervisory Board also resigned: Mr. Jalal Gasimov and Farid Mammadov.
The Supervisory Board of PASHA Bank consists of five Directors and its current composition is as follows:
Chairman of the Supervisory Board: Rovshan Allahverdiyev
Member of the Supervisory Board: Kamala Nuriyeva
Member of the Supervisory Board: Shahin Mammadov
Independent Member of the Supervisory Board: Ebru Ogan Knottnerus
Independent Member of the Supervisory Board: George Glonti
Mr. Rovshan Allahverdiyev graduated from the Azerbaijan State University of Economics, Department of Economics and Sociology of Labor. Mr. Allahverdiyev began his career as a Leading Specialist at Khayal Cooperative Bank in 1992. In the same year, he served as a Leading Specialist and Chief Accountant at Garagayabank Commercial Bank. He joined Arkobank JSB in 1996 as a Deputy Chief Accountant and served as a Director of Finance and Deputy CEO, respectively.
Mr. Allahverdiyev joined Zamin Commercial Bank as a Deputy Director of Credit Department in 2002 and later served as Finance-Credit Department Director and Deputy CEO at Caucasus Development Bank in 2002, respectively. He worked as a Branch Manager at Texnikabank between 2003-2006, as a Branch Manager at Kapital Bank between 2006-2007, and as a Deputy CEO at PASHA Bank OJSC between 2007-2013. He has been serving as the CEO and the Chairman of the Executive Committee at Kapital Bank OJSC from June 11, 2013 till May 2023.
Mr. Allahverdiyev was appointed as the Deputy CEO and Director of Corporate Banking and Insurance at PASHA Holding LLC on May 05, 2023. He serves as a member and chairman of the Supervisory Board of companies within the PASHA group. Rovshan Allahverdiyev joined PASHA Bank Georgia as a Board Member on September 12, 2023.
He has 31 years of experience in banking and business administration.
Ms. Kamala Nuriyeva obtained her Bachelor’s degree in Banking Management from Western University in 1998, and her Master’s degree in Finance from Azerbaijan State Economic University in 2003. In 2003, she joined the Agricultural Rural Investment Fund, established under the TACIS program for agricultural industry development in Azerbaijan, serving as a Loan Officer. There, she was responsible for attracting customers, as well as loan origination and management. That same year, she was recruited by Unibank OJSC to work as a Financial and Treasury Control Officer, where she was responsible for currency and market risk management. During 2004-2005, she served McDermott Caspian Contractors Inc. as a Cost Control Officer for the fabrication and installation of Central Azeri Offshore Platforms. In 2005, she joined the Bank of Baku OJSC as a Deputy Chief Accountant responsible for accounting activities and management reporting. She joined PASHA Bank in 2007 as an Internal Audit Manager and was promoted to Head of the Risk Management Department in 2011. In 2012, she moved to PASHA Holding as an Audit and Monitoring Manager. In 2013, she was appointed as the Director of Group Risk Management at PASHA Holding. She has continued her professional activities as the Chief Risk and Audit Executive in the Shareholders’ Office since May 2021. She has vast experience working as a member of the Supervisory Board, Audit Committee, Risk Management Committee, and Investment Committee of companies within the PASHA group. Ms. Nuriyeva joined PASHA Bank Georgia as a Supervisory Board and Risk Management Committee Member effective September 12, 2023. She has more than 27 years of experience in banking and business administration.