2023 წელი ‘’პაშა ბანკი საქართველოსთვის’’ ძალიან წარმატებული იყო. უახლეს ისტორიაში ბანკი პირველად გავიდა დადებით შედეგზე და წელი 1,7 მილიონი ლარის წმინდა მოგებით დაასრულა. ბანკის საოპერაციო შემოსავალი 30%-ით გაიზარდა და 2023 წელს 42 მილიონი ლარი შეადგინა. შედეგები პაშა ბანკის კორპორატიულმა და კომერციულმა განყოფილებებმა განაპირობა, რამაც ბანკის საკრედიტო პორტფელი წლის ბოლოს 336 მილიონ ლარამდე გაზარდა. დეპოზიტების ზრდამ წინა წელთან შედარებით 16 მილიონი ლარი შეადგინა. ეს კიდევ ერთი ნიშანია იმისა რომ პაშა ბანკის ბრენდის მიმართ მომხმარებლების ერთგულება მნიშვნელოვნად გაიზარდა.
2024 წელს, ,,პაშა ბანკი საქართველო’’ ახალ სამწლიან სტრატეგიულ პერიოდში შევიდა. ახალი სტრატეგიის მიხედვით, 2024-2026 წლებში ბანკი ფოკუსირებული იქნება კორპორატიული ბიზნესის გაფართოებაზე, რომელმაც ახლახანს ქართულ ბაზარზე 10 წელი იზეიმა.
პაშა ბანკი მიზნად ისახავს, გახდეს ერთ-ერთი მთავარი არჩევანი კორპორატიული მომხმარებლებისთვის საქართველოში, მისი კლიენტების საჭიროებებზე მორგებული მაღალი ხარისხის სერვისის მიწოდებითა და საქართველოს ეკონომიკის ზრდაში მნიშვნელოვანი წვლილის შეტანით.
მომდევნო სტრატეგიულ პერიოდში ‘’პაშა ბანკი საქართველო’’ ცვლილებებს განახორციელებს საცალო ბიზნესში: ბანკმა გადაწყვიტა, შეწყვიტოს მასობრივი საცალო დაკრედიტება და გააგრძელოს ციფრული სერვისების განვითარება.
ამ მიზნების მისაღწევად ბანკი განაგრძობს ინვესტიციებს ადამიანურ კაპიტალში და რჩება თავისი ძირითადი ღირებულებების ერთგული.

Changes in strategy of PASHA Bank
2023 was a very successful year for PASHA Bank Georgia. For the first time in recent history, the bank achieved profitability and ended the year with 1,7 million GEL in net profits. Bank’s operational income has increased by 30 % and for 2023 it was 42 million GEL. The results were driven by PASHA Bank’s corporate and commercial divisions, raising Bank’s credit portfolio to 336 million GEL at the end of the year. Year-on-year increase in deposits amounted to 16 million GEL. It seems that our customers' loyalty has increased to PASHA Bank brand significantly.
In 2024 PASHA Bank Georgia entered a new three-year strategic period. According to the new strategy in 2024-2026 period, the bank will focus on expanding its corporate business, which has just celebrated its 10 years on the Georgian Market.
PASHA Bank aims to become one of the main choices for corporate customers in Georgia by delivering high-quality service tailored to its customer needs and contributing to growth of the Georgian economy.
In the next strategic period PASHA Bank Georgia will be implementing changes to its retail business: the bank has decided to stop mass retail lending and will continue delivering digital services.
To achieve these goals the bank will continue investing in human capital and staying loyal to its core values.