პაშა ბანკი Caspian Energy -ის მიერ ჩატარებული პირველი CEO Lunch Tbilisi -ის პარტნიორია
29 სექტემბერს Caspian European Club-ის და Caspian American Club-ის ორგანიზებით საქართველოში პირველად გაიმართა CEO Lunch Tbilisi-ის შეხვედრა. აღნიშნული ღონისძიება Caspian Energy-ს მიერ საქართველოში თავისი საქმიანობის განახლებას უკავშირდება. CEO Lunch Tbilisi-ის ფარგლებში გაიმართება აზერბაიჯანული და ქართული კომპანიების დირექტორთა შეხვედრები.
ღონისძიებას საპატიო სტუმრების სახით ესწრებოდნენ საქართველოს პრემიერ მინისტრი გიორგი კვირიკაშვილი, საქართველოს ვიცე-პრემიერი, ფინანსთა მინისტრი დიმიტრი ქუმსიშვილი, ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრი გიორგი გახარია და აზერბაიჯანის საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი საქართველოში დურსუნ ჰასანოვი.
შაინ მამმადოვმა, პაშა ბანკი საქართველოს დირექტორთა საბჭოს თავმჯდომარემ და აღმასრულებელმა დირექტორმა, სტუმრებს პრეზენტაციის სახით წარუდგინა პაშა ბანკის პროექტები და ფინანსური შედეგები დაარსებიდან დღემდე. მან ასევე ხაზი გაუსვა CEO Lunch Tbilisi-ის მნიშვნელობას ორი ქვეყნის ბიზნეს-წრეების დაახლოვებისთვის. ბ-ნმა გიორგი კვირიკაშვილმა პაშა ბანკს სპეციალური სამადლობელო სერტიფიკატი გადასცა პროექტის მხარდაჭერისთვის.
საქართველოს პრემიერ მინისტრმა მადლობა გადაუხადა ღონისძიების ორგანიზატორებს. მისი სიტყვებით: „ეს ღონისძიება ხელს შეუწყობს ახალი ბიზნეს კონტაქტების დამყარებას არა მხოლოდ საქართველოსა და აზერბაიჯანს, არამედ სხვა ქვეყნების წარმომადგენლებს შორისაც.“  მან ასევე აღნიშნა, რომ საქართველოს მთავრობა დიდ ყურადღებას უთმობს ქვეყანაში ინვესტიციების მოზიდვას და აზერბაიჯანი ამ კუთხით ძალიან მნიშვნელოვანი და სასურველი მხარეა.
„ვიმედოვნებ, რომ ქართველი ბიზნესმენებიც დაინტერესდებიან აზერბაიჯანის ბაზრით და იქაც განავითარებენ თავის საქმიანობას.“ - განაცხადა ბ-ნმა გიორგი კვირიკაშვილმა.
Caspian European Club-ის და Caspian American Club-ის გენერალურმა დირექტორმა ტელმან ალიევმა ასევე გაუსვა ხაზი CEO Lunch Tbilisi-ის მნიშვნელობას - ღონისძიების, რომელიც კომფორტულ, არაფორმალურ გარემოს შექმნის საქმიანი ურთიერთობების და მოლაპარაკებებისთვის.
CEO Lunch Tbilisi-ის შეხვედრები ყოველი თვის ბოლო პარასკევს ჩატარდება, შემდეგი შეხვედრა 27 ოქტომბერსაა დაგეგმილი.

PASHA Bank partners the first CEO Lunch Tbilisi by Caspian Energy
On September 29th Caspian European Club and Caspian American Club hosted the first CEO Lunch Tbilisi within the framework of the official ceremony marking the resumption of activities of Caspian Energy Georgia. The event involves organization of a series of meetings for CEOs of Georgia and Azerbaijani companies and is supported by PASHA Bank.
Prime Minister of Georgia Giorgi Kvirikashvili, First Vice Prime Minister, Minister of Finance of Georgia Dimitry Kumsishvili, Minister of Economy and Sustainable Development of Georgia Giorgi Gakharia and Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to Georgia Dursun Hasanov attended CEO Lunch as honorary guests.
Shahin Mammadov, Chairman of the Board of Directors and Chief Executive Officer of PASHA Bank Georgia gave a presentation about the Bank’s activities and its financial highlights. He emphasized the significance of the project in regards of bringing together business circles from these two countries. Mr. Giorgi Kvirikashvili awarded PASHA Bank Georgia with a special certificate for joining and supporting the event that will serve the development of Georgia-Azerbaijan trade and economic ties.
The Prime Minister of Georgia also thanked the organizers of the meeting. “This will boost a birth of new business initiatives, expand contacts not only between businessmen of Georgia and Azerbaijan, but also representatives of other countries”, he said.
Also Giorgi Kvirikashvili noted that the Government of Georgia spares no effort to facilitate attraction of investments into the country and Georgia is always open for Azerbaijani entrepreneurs. “I expect the Georgian businessmen to expand their activities in Azerbaijan”, the Prime Minister said.
According to First Deputy Chairman and Chief Executive Officer of the Caspian European Club and Caspian American Club, Telman Aliyev, CEO Lunch is a very beneficial tool for networking and is hosted with the aim to create opportunities for CEOs to communicate in an informal environment and establish new contacts.
The next CEO Lunch Tbilisi is scheduled for October 27, 2017. The following meetings will be held on last Fridays of every month.